Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Ev İçi Merdiven

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Günümüzde kullanım amacı, ihtiyaç hali dışında ev içi merdiven, dekorasyon amaçlı olarak ev tasarımının bir parçası olmaya başladı. Merdivenler bir mekana farklı tasarımlar yansıttığı gibi iç mekanlar içinde oldukça önemli bir yapı elemanıdır. Evinize yaptıracağınız merdiven için ilk önceliğiniz güvenlik olmalıdır. Merdiveni yaptıracağınız alanın büyüklüğünü de hesapladıktan sonra bu seçim kişisel zevklerinize, evin bütünü ile uyumuna kalacaktır. Ev içi mekanlarda çoğunlukla sarmal, düz ve aralıklı merdivenler tercih edilmektedir. Ancak çocuklu bir aileyseniz merdiven korkuluklarını ihmal etmemeniz gerekir. Bu nedenle aralıklı merdiven sizin için uygun olmayacaktır. Günümüzde birçok dubleks ev içi merdiven modelleri bulunmaktadır. Herhangi bir kıvrıma ya da detaya sahip olmayan düz merdivenler çoğu dubleks ev sahipleri için bir tercih. Bunu takip eden merdiven modeli ise sarmal merdiven modelidir. Bu merdiven özellikle eşya taşımak için oldukça idealdir. Diğer bir merdiven modeli ise ahşap merdivenlerdir. Ahşap merdivenler hem klasik hemde modern mimariye uyum sağlar. Hafif, hijyenik ve sağlamlık açısından sık tercih edilen modeller arasındadır. Mevcut merdiveninize de ahşap kaplatıp aynı sonucu alabilirsiniz. Ev içi merdivenler genellikle holde yani göz önünde olurlar. İhtişamlı gösterişe sahip bir ev içi merdiven modeli seçimi bütün yapıyı güzel gösterebileceği gibi yanlış seçim yapılan merdiven modeli de bütün yapıyı kusurlu gösterebilir. Çocuk ya da hayvan sahibiyseniz merdivenlerin döşemesini halı ile kaplatabilirsiniz. Ortamdaki diğer renk ve dokuya uyumlu olarak kaplatacağınız halı estetik bir görünüm sağlayacaktır. Dayanıklı ve korunaklı merdiven korkulukları güven ihtiyacını karşılarken basamakların rahat ve geniş olması olası kazaların tedbiri için önemlidir.

Ev içi merdivenler, alanın büyüklüğüne, kullanıllan malzemenin yapısına, müşterinin isteyeceği tarza, korkuluk, küpeşte malzemesine göre her ev için farklı bir farklı proje söz konusudur. Bu nedenle ev içi merdiven modelleri ve fiyatları değişiklik gösterir.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.