Anasayfa » Eski astronottan fantastik iddia! Nükleer savaşı“barış sever uzaylıların” engelledi

Eski astronottan fantastik iddia! Nükleer savaşı“barış sever uzaylıların” engelledi

Eski astronottan fantastik iddia! Nükleer savaşı“barış sever uzaylıların” engelledi1

Ayın yüzeyinde yürüyen altıncı insan olan eski NASA astronotlarından Edgar Mitchell Mirror Online’a tuhaf açıklamalarda bulundu.

Mitchell uzaylıların soğuk savaş döneminin başlarında ABD ile SSCB arasında nükleer bir savaşı engellemek için dünyayı ziyaret ettiklerini söyledi.

Eski astronot, dünyanın ilk nükleer bomba denemesinin yapılığı New Mexico çölünde bulunan White Sands Proving Ground üssünde ABD tarafından gerçekleştirilen bir nükleer denemesinin “barışsever” uzaylılar tarafından engellendiğini iddia etti.
2

Mitchell sözlerinin devamında uzaylıların “bizi birbirimizle savaşmaktan alıkoyduklarını ve dünya barışına ulaşılasına yardım ettiklerini” ifade etti.

Uzaylılarla ilgili iddialarını destekleyen başka yetkililer olduğunu da öne süren eski NASA çalışanı, soğuk savaş döneminde pek çok ABD Hava Gücü yetkilisiyle konuştuğunu ve kendisine UFO’ların sık sık göründüğünü ve savaş jetlerini etkisiz hale getirdiklerini söylediklerini aktardı.

Pasifik kıyısında görev yapan başka üslerden yetkililer ise Mitchell’ın iddiasına göre kendisine test füzelerinin sık sık “uzaylı hava araçları” tarafından vurulduğunu söyledi.

Daily Mirror’ın konuştuğu eski Savunma Bakanlığı UFO araştırmacısı Nick Pope, Edgar Mitchell’ın “saygıdeğer” biri olduğunu ancak UFO’larla ilgili anlattıklarının kendi deneyimlediği olaylar olmadığını, başkalarının ona anlattığı şeyler olduğunu söyledi. Pope Mitchell’ınkine benzer iddiaların kendisine 1951 yapımı bilimkurgu filmi The Day the Earth Stood Still’i ve o yıllarda popüler olan kopmlo teorilerini anımsattığını kaydetti.

KAYNAK: Ajanslar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.