Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Ergin Ataman’dan Aziz Yıldırım’a cevap gecikmedi

Ergin Ataman’dan Aziz Yıldırım’a cevap gecikmedi

23

Galatasaray ve A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın,  antrenörlerin kulüp ve milli takımlarda aynı anda görev almasına karşı  olduklarına yönelik açıklamasıyla ilgili “Biz vatani görevimizi yapıyoruz, Allah  herkese bu görevi yapmayı nasip etsin” dedi.

Ataman, Fenerbahçe Kulübü Başkanı’nın bu konuda isim vermeden  açıklamada bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Sadece benimle alakalı değil, genel bir konuşma yapmış. Ben kendi  açımdan şunu söylemek istiyorum; milli takım çalıştırmak vatani bir görev. Milli  takımda oynamak oyuncular için bir görev. Biz bunu büyük bir zevk ve heyecanla  yerine getiriyoruz. Bunu yaparken de hiçbir ayırım yapmıyoruz. Türkiye’nin, Türk  halkının heyecan duyacağı bir takım oluşturmak için çalışıyoruz. O açıdan ben  milli takımla ilgili hiç kimsenin spekülasyon yapmasını doğru bulmuyorum.

Kulüplerde rekabet olabilir, bunlar doğaldır ama milli takımla ilgili konuşması  gerekler Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ile Gençlik ve Spor Bakanı’dır.  Ayrıca biz vatani görevimizi yapıyoruz, Allah herkese bu görevi yapmayı nasip  etsin.”

Erdenay: “Sadece milli takım hocası bulmak kolay bir iş değil”

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ise günümüzde  sadece milli takımları çalıştıracak bir antrenörü bulmanın zor olduğunu söyledi.

Erdenay,yaptığı açıklamada konuyla ilgili olarak şu  ifadeleri kullandı:

“Bu dönemde sadece milli takım hocası bulmak kolay bir iş değil. Milli  takım dönemi sadece 2 aylık bir süre. İyi bir hocayı 10 ay oturup, 2 ay milli  takıma bakacak şekilde bulmak kolay iş değil.

Şu anda elimizdeki iyi  antrenörlerden biri Ergin hoca. Bir de Ekrem Memnun hoca var. Sonuçta Tanjevic de  zamanın da aynı şekilde çalışmıştı. Sene  içinde de maçlar olsa bence Aziz başkan  söylediğinde haklı olur. Futbol gibi olsa ben de Aziz başkan ile aynı fikirdeyim.  Ama şu an için kaliteli hoca arıyorsanız, sadece 2 ay çalışıp 10 ay yatacak hoca  bulmanız kolay değil.”

Aziz Yıldırım’ın kendi fikrini dile getirdiğini anlatan Erdenay,  “Gönül ister ki milli takım antrenörü sadece milli takıma konsantre olsun ama  maalesef şu anki şartlarda bunu yapmak zor. Çünkü 10 ay milli takım yok, sadece 2  ay var.

Sen yüksek kaliteli hocaya gidip ’10 ay yat, 2 ay çalış’ diyemezsin.  Benim de gönlümden geçen Ergin hoca ya da başkasının sadece milli takım hocası  olması. Ama bu ortamda bunu uygulamak kolay bir şey değil” değerlendirmesinde  bulundu.

Galatasaray’ın erkek, kadın ve tekerlekli sandalye basketbol  takımlarını çalıştıran Ergin Ataman, Ekrem Memnun ve Sedat İncesu, aynı zamanda  milli takımlarda da başantrenörlük yapıyor.

KAYNAK: Ajanslar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.