Anasayfa » Erdoğan’dan Almanya’ya sert mesaj

Erdoğan’dan Almanya’ya sert mesaj

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Erdoğan’dan Almanya’ya sert mesaj1

Cumhurbaşkanı Erdoğan, STK’larla verdiği yemekte yaptığı konuşmada çarpıcı mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de STK’larla verdiği yemekte konuştu. Erdoğan, kaçak savcılarla ilgili olarak Almanya’ya sert mesaj vererek, ‘Almanya’ya hiçbir suçluyu vermem’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçilmiş bir Cumhurbaşkanı olarak Türkiye’nin fiilen yönetim sisteminin değiştiğini dile getirerek yeni anayasaya işaret etti.

İşte Erdoğan’ın o açıklamaları;

Attığımız her adımı, büyük engelleri aşarak tamamlayabildik. Milletimizin darbe girişimlerine verdiği cevapları çok iyi hatırlıyoruz. Sizlerle birlikte olabilmem milletimizin bu süreçteki irfanı ve dirayeti sayesindedir.

“PARALEL ÖRGÜTÜYLE, BÖLÜCÜ ÖRGÜTÜYLE…”

Kafalardaki ve kalplerdeki kirlerin, niyetlerin tüm çıplaklığıyla ortaya döküldüğü bir dönemde yaşıyoruz. Paralel örgütüyle, bölücü örgütüyle, mezhepçi örgütüyle, medyasıyla ihanet şebekesinin koalisyonuna şahit oluyoruz. Ne diyordu paralel örgütün önde gelen medyası, hakimler, savcılar yurt dışına kaçar mı ya? Kaçtılar.

“ALMANYA BİZDEN HİÇBİR SUÇLUYU İSTEYEMEZ, VERMEM”

Burada bir şey çok anlamlıydı. Onlar kaçmak suriyetiyle karakterlerinin, cibilliyetlerinin ne olduğu ortaya çıktı. Şahsımla ilgili kaçacağımı söylüyorlardı. Ne oldu, ben buradayım. Geldiğim zaman havalimanında milletimle nasıl bütünleştiğimi tüm dünya duydu. Önce Gürcistan, sonra Ermenistan şimdi de Almanya. Almanya’yı da göreceğiz. Süratle bunlarla ilgili kırmızı bülten çıkacaktır. Almanya’yı da göreceğiz. Oldu oldu, olmadığı taktide Almanya bizden hiçbir suçluyu Tayyip Erdoğan imzası ile isteyemez, vermem.

Dünyanın neresinde bir imkanı varsa tamamı da Türkiye’yi karalamak için seferber edilmiş durumda. Bu şebekeye destek veren , sessiz kalan herkes ülkenin önünü kesme çabalarının ortağıdır. Gün tarafsız olma günü değildir.

Bugün sessiz kalarak dikeni sulayan herkes ortaya çıkan zulme ortaktır.

“SEÇİLMİŞ ATANMIŞTAN ÜSTÜNDÜR”

Bir mahallede, hangi evde kim var, kim oturuyor bunu en iyi bilen sizsiniz dedim.. (muhtarlara) Bunlar teröristse gelip oradaki tüm emniyet mensuplarımıza bildirecek olan sizsiniz. Çünkü siz atanmış değilsiniz siz seçilmişsiniz. Seçilmiş atanmıştan üstündür dedim.

Ben bazılarının arzu ettikleri Cumhurbaşkanı olmadım, olmayacağım. Ben milletimin tarafında bir Cumhurbaşkanı olacağımın sözünü vermiştim. Bana tarafsızlık diyorlar, ‘hayır tarafsız olmayacağım, ben milletimin tarafında olacağım’ dedim.

(yeni anayasa görüşmeleri) Onlar şimdi minderden kaçıyorlar, ikimiz bu işi yapalım dedim (Kılıçdaroğlu’na) dürüst davranmadılar çekildiler. Dürüstlüğün sembolü daha önce mensubu olduğum partim olmuştur.

Mevcut anayasanın Cumhurbaşkanı’na yetkiyi bilmeyenler bunlar. Bunlar damdan düşmediler. Bunlar sadece önlerine konanı okudular. Biz tırnaklarımızla bu toprakları eşeleye eşeleye 40 yıl bunun mücadelesini verdik.

Toplu açılışlara katılıp konuşma yapmaktan Cumhurbaşkanı’nın daha tabii ne yetkisi olabilir ya. Bundan sonra da katılacağım. Milletimle iç içe olacağım.

“TÜRKİYE’NİN YÖNETİM SİSTEMİ BU ANLAMDA DEĞİŞMİŞTİR”

Beyler Türkiye 10 Ağustos ile yeni bir döneme girmiştir. Artık ülkede sembolik değil, fiili gücü olan bir Cumhurbaşkanı var. Anayasal çerçeve içinde ama doğrudan millete karşı sorumlulukları olan bir görevdedir. Türkiye’nin yönetim sistemi bu anlamda değişmiştir. Yeni bir anayasa ile bunun değişmesi gerekir.

“YA GELİRSİNİZ İNSAN GİBİ PARLAMENTODA ÇALIŞIRSINIZ YA DA…”

Arkalarında terör örgütlerinin olduklarını söyleyenler bedelini ağır ödeyecekler. Ya gelirsiniz insan gibi parlamentoda çalışırsınız ya da kendinize uygun yer bulursunuz. Bunlar bir de saz aldılar ellerine. Bunların durumu bu. Bunların arkasında da farklı bir orkestra var. Benim milletim son dönemdeki gelişmelerle hesabını soracaktır. Bu millet ayağa kalktığı zaman tam kalkar. Son zamanlarda yaptığımız operasyonlarla çok ciddi bedel ödetiyoruz. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak.
KAYNAK: AjansHaber


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.