Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

En şık Firefox OS telefonu şeffaf Fx0 sahneye çıktı

En şık Firefox OS telefonu şeffaf Fx0 sahneye çıktı

Mozilla’nın mobil işletim sistemi Firefox OS, Japonya pazarına adım atmaya hazırlanıyor. Firefox OS’in Japonya’ya gelişi ise oldukça “tarz” olacak. Ülkenin mobil operatörlerinden KDDI’nin Tokyo’da düzenlediği basın etkinliğinde tanıtılan Fx0, şeffaf kasası ve Firefox’un logosunu taşıyan altın Home tuşuyla dikkat çekiyor. 4.7 inç ekrana sahip olan cihaz Firefox OS’in en son sürümünü taşıyor. Fx0’ın fazlasıyla sıradışı tasarımının altında Japonya’nın ünlü tasarımcılarından Tokujin Yoşioka’nın imzası bulunuyor. Yoşioka’nın Fx0’ın tasarımında cihazın üretimini üstlenen LG’nin amiral gemisi G3’ün çizgileri üzerinde oynamalar yaptığı belirtildi. Daha ufak boyutlara uyarlanan tasarımın son derece şık bir estetik anlayışla tamamlandığı ise ilk bakıştan belli oluyor.

 

Fx0, Mozilla’nın mobil pazara giriş amacıyla giriş seviyesi telefonlar üzerine odaklanma stratejisinin de değiştiğini gösteriyor. Japonya satış fiyatı 50 bin yen (976 TL) olarak belirlenen Fx0, bugüne kadar tanıtılan diğer Mozilla OS cihazlarından daha yüksek bir fiyata sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Cihaz sadece muhteşem tasarımıyla değil, ekstra özellikleriyle de bu fiyatı hak ettiğini göstermeye çalışıyor. NFC ve LTE gibi özellikler Fx0 ile ilk kez Mozilla OS ekosistemine giriş yaparken, cihazın başlıca donanım özelliklerinin üst segmentin altında kaldığı görülüyor. 1.2 GHz Qualcomm Snapdragon 400 işlemci, 1,5 GB RAM, 16 GB dahili hafıza ve 2370 mAh kapasiteli pil Fx0’ın başlıca bileşenlerini oluşturuyor. 6 Ocakta Japonya’da piyasaya sürülecek olan cihaz, KDDI’ya özel bir tasarım olduğu için başka pazarlarda piyasaya çıkması pek muhtemel gözükmüyor.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.