Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » ‘En büyük eserini daha ileriye taşıyacağız’

‘En büyük eserini daha ileriye taşıyacağız’

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

‘En büyük eserini daha ileriye taşıyacağız’1

Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 Kasım mesajı yayımladı: Coğrafyamızdaki bin yıllık varlığımızın her anında olduğu gibi bugün de milletimizin birliğine yönelik saldırılarla karşı karşıyayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk’ün ebediyete intikalinin 77. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında şunları söyledi:
Tüm dünyanın takdirini kazanmış istisna şahsiyetlerden biri olan Gazi Mustafa Kemal, başkomutan olarak elde ettiği zaferler ve banisi olduğu Cumhuriyetimiz ile saygın bir lider olarak tarihe ismini yazdırmıştır. Gazi Mustafa Kemal’in “En büyük eserim”‘ dediği ve gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni, ecdadımızdan aldığımız güç ve ilhamla daha ileriye taşımak, daha güçlü, daha müreffeh bir ülke haline getirmek için mücadele ediyoruz.
Türkiye, demokraside ve kalkınma mücadelesinde, özellikle son 13 yılda çok önemli mesafe kat etmiştir. Bununla birlikte, coğrafyamızdaki bin yıllık varlığımızın her anında olduğu gibi bugün de milletimizin birliğine, ülkemizin bütünlüğüne yönelik saldırılarla karşı karşıyayız. Ülke ve millet olarak, varlığımıza yönelik tehditlerin üstesinden gelmek için yürüttüğümüz mücadelede verdiğimiz kayıpların, özellikle de şehitlerimizin acısını yüreğimizde taşıyoruz. Bu saldırılar karşısında, “Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet”‘ ilkesi etrafında sürdürdüğümüz mücadelenin başarıya ulaşacağından asla şüphemiz yoktur.
Gazi Mustafa Kemal, bu milletin en zor zamanında liderlik ettiği istiklal ve istikbal mücadelemizi başarıya ulaştırmıştı. Biz de bugün, ülkemizde ve bölgemizde yaşanan olaylar karşısında aynı dirayetle hareket ediyoruz. Milletimizle birlikte, bir olarak, iri olarak, diri olarak, kardeş olarak, hep birlikte Türkiye olarak 2023 hedeflerimiz istikametinde mücadelemizi sürdürmekte kararlıyız.”

‘ÖZGÜRLÜKLER ALANINDA BÜYÜK MESAFE KAT ETTİK’
Başbakan Ahmet Davutoğlu da mesajında “Bugün büyük Türkiye yolunda hızla ilerleyen ülkemiz, demokratik hak ve özgürlükler alanında büyük mesafeler kat ederek dünyanın en saygın ülkeleri arasında yer almıştır. Demokratik iradesi daha çok güçlenen Türkiye, şimdi her zamankinden daha fazla emniyet ve güvenle geleceğe yürüyen bir ülke olma yolunda büyük mesafeler almaktadır. Milletimiz, Cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkmaya devam edecek, Türkiye Cumhuriyeti bütün engellemelere rağmen tek yürek halinde tarihi yükselişini sürdürecektir” dedi.

‘BÜYÜK ÖLÜLERE MATEM GEREKMEZ’
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ise mesajında “TSK mensupları olarak ‘Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine sadakat gerekir’ düşüncesinden hareketle, ebedi başkomutanımız Atatürk’ün maddi varlığının aramızdan ayrıldığı 10 Kasım tarihini bir matem günü olarak kabul etmek yerine, onun düşünce ve devrimlerini daha iyi anlamak ve anlatmak için bir fırsat olarak görüyoruz” ifadesini kullandı.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.