Emrah Serbest Kimdir ( 2015) – Yazarlığı Neden Bıraktı, Behzat Ç. Yeniden mi Başlıyor?

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Emrah Serbest Kimdir ( 2015) – Yazarlığı Neden Bıraktı, Behzat Ç. Yeniden mi Başlıyor?1

Başarılı yazıları ile tanınan Emrah Serbes kısa bir süre önce yapmış olduğu açıklama ile gündemde bomba etkisi yarattı. Yazdığı yazılarla kendisine herkesi hayran bırakan Serbest, yapmış olduğu açıklama ile yazarlığı bıraktığını açıkladı. Fenomen dizi Behzat Ç.’nin de senaryosunu yazan Emrah Serbes Kimdir, Emrah Serbes yazarlığı neden bıraktı, Behzat Ç. yazarı Emrah Serbes Kimdir?detaylar ajanshaber.com ve haberimizin detayında.
EMRAH SERBES YAZARLIĞI NEDEN BIRAKTI
Yazarlığı ile tanınan Emrah Serbes geçtiğimiz gün yapmış olduğu bir açıklamayla gündeme bomba gibi düştü. Kalemiyle herkesi kendisine hayran bırakan Emrah Serbes yazarlığı bıraktığını açıkladı. Serbes, Twitter hesabından yapmış olduğu açıklama ile “Yazarlığı bıraktım. Her gün çocukların öldürüldüğü bu ülkede ne yazabilirim. İki sene sadece boksla ilgileneceğim” diye yazdı.2

behzat ç yazarı emrah serbes kimdir

BEHZAT Ç. YENİ BÖLÜMLERİ İLE EKRANLARDA OLACAK MI

Geçtiğimiz aylarda yazarlığı bıraktığını da açıklayan Behzat Ç.’nin yazarı Emrah Serbest, Kanaltürk’te yayınlanan Candaş Tolga Işık’ın Bunu Konuşalım isimli programına konuk oldu. Star TV ekranlarında 3 sezon 96 bölüm yayınlandıktan sonra final yaparak yayından kaldırılan Behzat Ç’nin roman yazarı Emrah Serbes, efsane olan diziyle ilgili ilginç açıklamalar yaptı. Yayınlandığı dönemde sık sık RTÜK tarafından ceza alan ve ekranların en fazla tartışılan dizilerinden olan Behzat Ç’nin yeni sezon ilk bölüm senaryosunun hazır olduğunu söyleyen Emrah Serbes eğer bir gün dizi ekranlara geri dönerse neler yaşanacağını da anlattı.
BEHZAT Ç. YAZARI EMRAH SERBES KİMDİR
Emrah Serbes, 27 Ocak 1981 Yalova doğumludur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Teoremi ve Tarihi Anabilim Dalı Bölümü mezunudur. Zaman zaman Birgün gazetesi için söyleşiler yapmıştır. Radikal 2 için tiyatro eleştirileri yazmıştır. Hayvan dergisinin Ankara temsilciliğini yapmıştır. Bu dergide Ahmet İnam ve Cengiz Güleç ile düzenli olarak gerçekleştirdiği sohbetleri “Şen Profesörler: Metaforla Saadet Olmaz” (Say Yayınları, 2006) adıyla kitaplaştırmıştır. “Her Temas İz Bırakır” adlı ilk romanı İletişim yayınlarından çıkmıştır. “Son Hafriyat” isimli ikinci romanı Şubat 2008 yılında İletişim yayınlarından çıktı. Ayrıca “Her Temas İz Bırakır” romanı Almanca’ya çevrilmiştir. Yazarın ilk öykü kitabı “Erken Kaybedenler”, Haziran 2009 itibariyle kitapçı raflarındaki yerini aldı. Bir süre daha farklı tarzlarda yazılarını sürdüreceğini belirten yazar, polisiye yazmaya devam edeceğini de ifade etmiştir. Star TV ekranlarında Behzat Ç. adlı polisiye dizisinin 10 bölümde bir senaristliğini yapmıştır. 2011 yılında vizyona giren Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm filminin senaristliğini üstlenmiştir. “Hikâyem Paramparça” da ise aforizmalar ve hayata dair düşüncelerini okurlarına aktarmaktadır. Son olarak iletişim yayınlarından Deliduman adlı kitabı yayımlanmıştır.

EMRAH SERBES ESERLERİ
Her Temas İz Bırakır(2006)
Son Hafriyat(2008)
Erken Kaybedenler(2009)
Hikâyem Paramparça(2012)
EMRAH SERBES DİZİLERİ
Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi
Behzar Ç. Seni Kalbime Gömdüm
Etiket: emrah serbes kimdir, emrah serbes yazarlığı neden bıraktı, behzat ç. yazarı emrah serbes kimdir
KAYNAK: Ajans Haber


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.