Ekşi Şeyler giriş yap? Ekşi Sözlük yeni platformu Ekşi Şeyler üye ol

Ekşi Şeyler giriş yap? Ekşi Sözlük yeni platformu Ekşi Şeyler üye ol

Teknoloji ve internetin yaygınlaşması ile artık hayat öncekine göre çok daha kolay yaşanıyor. Eskiden çok zor şartlarda ve uğraşarak ulaşabildiğimizi bilgilere artık yerimizden kalkmadan ulaşabiliyoruz. Sanal alemde her türlü bilgiye ulaşmanın mümkün olduğu günümüzde özellikle bu iş ile ilgili platformlar da bulunuyor.

eknoloji ve internetin yaygınlaşması ile artık hayat öncekine göre çok daha kolay yaşanıyor. Eskiden çok zor şartlarda ve uğraşarak ulaşabildiğimizi bilgilere artık yerimizden kalkmadan ulaşabiliyoruz. Sanal alemde her türlü bilgiye ulaşmanın mümkün olduğu günümüzde özellikle bu iş ile ilgili platformlar da bulunuyor.

Sanal alemde kullanıcılarına her türlü bilgiyi sunmak için yola çıkan platformlardan biri de ekşi sözlüktür. 1999 yılında Sedat Kapanoğlu tarafından kurulmuş olan site “sourtimes.org” sitesinin bir parçası olacak şekildeydi. Ekşi sözlük aslında her türlü konu hakkında kayıtları olan yazarların yorumlarını içeren bir ağ sayfasıdır. Belli kullanıcıların yazdıkları yorumlarla oluşturulmuş olan bu sözlükte yazılan yazılar sözlük kuralları dahilinde kontrol edilmektedir. Siteye girilen bilgilerin doğru olması, ansiklopedik olması ya da tarafsız olması gibi mecburiyetler bulunmamaktadır.

“Kutsal Bilgi Kaynağı” sloganıyla tanınan Ekşi Sözlük eğlence veya bilgi edinmek amacıyla kullanılabilmektedir. Özellikle alınacak bir ürün ya da film hakkında yapılan yorumlara bakmak oldukça fikir verici ve zevkli olabilmektedir.

Bazen mizah dili ile yapılan yorumlar ve kayıtlar kullanıcıların eğlenceli vakit geçirmesine neden olabilmektedir. Animasyon, fotoğraf ve video da eklenebilen ekşi sözlük mutlaka görülmesi ve kullanılması gereken sayfalardan biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.