Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

EGZAMA VE UÇUKLARA TIBBİ BİTKİSEL ÇÖZÜM

EGZAMA VE UÇUKegzama-ve-ucuk
– Isırgan kaynatılarak suyu ile banyo yapılır.
– Papatya, çördekotu ve adaçayı kaynatılarak sürülür.
– Pişmiş yumurta sarısı, yumurta sarısı yağı bir ipe bağlanır buhara tutulur, yumurta sarısının üzerinde buharcıklar teşekkül leder, bu damlacıklar toplanır ve hasta kısma geceleri sürülür.
– Tütün zifti pipodan alınır ve hasta kısma gece yatarken bağlanır, üzeri yağlı kağıt veya muma batırılmış kağıt ile örtülür ve sabahları yeşil sabunla yıkanır ve üzeri yine sarılır.
– Ilık suya turnagagası (garenium) konulup 10 dakika kaynatılır ve demlendikten sonra süzülür, uçuk ve egzamaya sürülür.
– Eşit miktarca sarımsak ezilerek bal ile karıştırılır, geceleri sürülür, üzerine yağlı kağıt bağlanır sabah yeşil sabunla yıkanır yine bağlanır. Tedaviye 3 gün devam edilir.
– Her gün 5 limon suyu içilir.
– 20 gr. mürver çiçeği, 20 gr. civan perçemi karıştırılır ve bir litre suya konur 5 dakika kaynatılır ve 20 dakika demlenir.
Sabahlan bir su bardağı içilir.
Ekzama’da kanı temizlemek için:
– Kuru veya yaş menekşe çiçeği 25-30 adet, bir litre kaynar suya koyup 30 dakika demlenir ve bütün gün su yerine içilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.