Anasayfa » E Okul Lise Giriş VBS (2015) – TEOG Lise Taban Puanları, Boş Kontenjan ve Yüzdelik Dilimi Öğrenme!

E Okul Lise Giriş VBS (2015) – TEOG Lise Taban Puanları, Boş Kontenjan ve Yüzdelik Dilimi Öğrenme!

E Okul Lise Giriş VBS (2015) – TEOG Lise Taban Puanları, Boş Kontenjan ve Yüzdelik Dilimi Öğrenme!Ekran Alıntısı

E Okul Lise giriş, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından oluşturulan MEBBİS (Mili Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri) kapsamında 2007 yılında kullanılmaya açılmış olan E okul vbs yönetim bilgi sistemi internet üzerinden hizmet veren bir web yazılımıdır. Bu yazılımın kullanılması öğrencinin okula kaydından itibaren başlar, okuldan mezun olana kadar tüm süreci kaplar. Veliler için çocuklarının okuldaki durumlarını kolay yoldan takip etmeyi sağlayan e okul lise giriş sisteminin her geçen gün önemi bir kat daha artmakta. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen sistem; devlet, ilköğretim özel okulları, anaokulları, özel eğitim kurumları ve ortaöğretim kurumları bu sistem üzerinden iş yapmaktadırlar. E okul öğrencilerin okul döenmi içerisindeli tüm aktiviteleri ile ilgili bilgi vermenin yanı sıra öğrecilerin yıl içerisinde girmiş oldukları sınav başvuruları ve sonuçlarını sorgulama ve öğrenme imkanı sunmaktadır. E Okul Lise Giriş TEOG Lise Taban puanları nasil öğrenilir ve Sorgulama yapmak için veli ve öğrencilere hizmet sunmaktadır. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 2015 TEOG Lise Taban Puanları Öğrenme, E okul lise boş kontenjanları nasıl öğrenilir ve detaylar ajanshaber.com sitemizde ve haberimizde.

2015 e okul lise Taban puanları ve boş kontenjan öğrenme

2
2015 – 2016 TEOG 2. NAKİL İŞLEMLERİ BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK
Lise nakil işlemlerinin 2015-2016 eğitim öğretim yılı TEOG lise nakil işlemlerinde 2. dönem kısa bir süre sonra başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl yapmış olduğu yeni uygulamaya göre, 3 dönem halinde yapılacak. 2015 TEOG nakil işlemlerinin ilki sona erdi. İkinci nakil başvuru tarihi 24-28 Ağustos’ta başlayacak, 2. Dönem nakil sonuçları 31 Ağustos Pazartesi açıklanacak. 3. Dönem nakil işlemleri ise 31 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek sonuçlar 7 Eylül Tarihinde açıklanacak.
2015 LİSE NAKİL SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİRİM
TEOG lise naskil sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı’nın E Okul internet sitesinden ya da yukarıdaki linki tıklayarak öğrenebilirsiniz.
MİLLİ EĞİTİM BAKALIĞI 2015 YILI TEOG YERLEŞTİRME TAKVİMİ
14 Ağustos 2015 Yerleştirme Sonuçlarının İlanı ve Kesin Kayıt
14 Ağustos 2015 Boş Kontenjanların İlan Edilmesi
17-21 Ağustos 2015 İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Tercih Başvuruların Alınması
24 Ağustos 2015 Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları Yerleştirme Sonuçlarının İlanı ve Kesin Kayıt
24 Ağustos 2015 Yerleşemeyen Öğrencilerin Açık Öğretim Kurumlarına Kayıtlarının Yapılması
14 Eylül 2015 2015-2016 Öğretim Yılı Açılışı

2015 – 2016 E- OKUL LİSE KAYIT VE NAKİL İŞLEMLERİ NASIL OLACAK?

TEOG Lisa Nakil işlemleri yaptırmak isteyen öğrenciler, eğitim göremk istedikleri devlet okulunda boş kontenjan olursa ve puanlarınız yeterse, nakil döneminde başvuru yapabilecekler. Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl gerçekleştireceği bu uygulama ile liselerindeki yığılmaları önlemeyi hedefliyor. Bu nedenle bu yıl bir ilk olarak özel okula kayıt tarihlerini öne aldı. Eğitim uzmanları ise ailelerin ve öğrencilerin iyi düşünerek, kafasında soru işaret kalmayacak şekilde karar vermesinden yana. TEOG Yerleştirme sonunda tercihlerine göre bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrenciler Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonunca boş kalan kontenjanlar için il/ilçe sınırları içerisinde 5 (beş) tercih alınarak YEP üstünlüğüne göre 24 Ağustos 2015 tarihine kadar merkezi yerleştirme sistemi ile yerleştirilecektir.

ETİKET: e okul, e okul giriş, e okul giriş nasıl yapılır, e okul lise giriş, teog lise taban puanları nasıl öğrenilir, e okul lise boş kontenjan öğrenme, teog lise yüzdelik dilimi nereden öğrenirim
KAYNAK: Ajans Haber

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.