E Okul Lise Giriş VBS (2015) – E Okul Lise Nakil, TEOG Nakil Başvurusu Yapma, Nasıl Yapılır, Şartları Neler?

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

E Okul Lise Giriş VBS (2015) – E Okul Lise Nakil, TEOG Nakil Başvurusu Yapma, Nasıl Yapılır, Şartları Neler?1

E Okul Lise giriş, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından oluşturulan MEBBİS (Mili Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri) kapsamında 2007 yılında kullanılmaya açılmış olan E okul vbs yönetim bilgi sistemi internet üzerinden hizmet veren bir web yazılımıdır. Bu yazılımın kullanılması öğrencinin okula kaydından itibaren başlar, okuldan mezun olana kadar tüm süreci kaplar. Veliler için çocuklarının okuldaki durumlarını kolay yoldan takip etmeyi sağlayan e okul lise giriş sisteminin her geçen gün önemi bir kat daha artmakta. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen sistem; devlet, ilköğretim özel okulları, anaokulları, özel eğitim kurumları ve ortaöğretim kurumları bu sistem üzerinden iş yapmaktadırlar. E okul öğrencilerin okul döenmi içerisindeli tüm aktiviteleri ile ilgili bilgi vermenin yanı sıra öğrecilerin yıl içerisinde girmiş oldukları sınav başvuruları ve sonuçlarını sorgulama ve öğrenme imkanı sunmaktadır. E Okul Lise Giriş TEOG Nakil Başvurusu nasıl yapılır ve Sorgulama yapmak için veli ve öğrencilere hizmet sunmaktadır. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi TEOG Nakil İşlemleri, TEOG Nakil Başvurusu Yapma ekranı ve E Okul ile Lise Nakil detaylar ajanshaber.com sitemizde ve haberimizde.2

e okul teog lise nakilleri nasıl yapılır

 

E OKUL LİSE GİRİŞ TEOG YERLEŞTİRME VE TERCİH SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR

Lise eğitimi almak isteyenlerin girmiş oldukları TEOG sınavı sonuçlarının açıklanması sonrasında adaylar eğitim görmek istedikleri liseleri tercih ettiler. 6 Temmuz’da başlayan TEOG Tercih dönemi 16 Temmuz Perşembe günü sona erdi. Zorlu bir süreci atlatan öğrenciler için şimdi de 2. Aşama başladı. 2015 TEOG Yerleştirme sonuçları öğren ve TEOG Yerleştirme Sonuçları detaylar ajanshaber.com da..Lise eğitimi görmek isteyen adayları yakından ilgilendiren MEB tarafından yapılan açıklama ile E Okul TEOG Nakil Başvurusu 14 Ağustos tarihinde açıklandı. Adaylar geçtiğimiz günlerde yapılan TEOG Tercihleri sonrasında açıklanacak sonuçları adaylar Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-okul.meb.gov.tr/ resmi internet sitesine giriş yaparak, karşılarına çıkan ekran üzerinde üst alanda yer alan Öğrencinin TC. Kimlik Numarası ve Öğrencinin Okul Numarası, resimde bulunan rakamları girek öğrenebilecekler.
2015 TEOG LİSE NAKİL BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN BAŞLIYOR
TEOG yerleştirme sonuçları kısa bir süre önce açıklandı. Öğrenciler 2015 TEOG Yerleştirtme Sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sitesi E-Okul üzerinden öğrenecekleri. TEOG Tercih Sonuçlarını veliler https://e-okul.meb.gov.tr/ internet adresinden öğrenebilecekler. Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından lise nakli yaptıracak olan öğrenciler. TEOG lise nakil başvuruları ne zaman başlıyor, TEOG nakil başvuruları ne zaman olacak, Boş kontejanlar listesi ve detaylar haberimizde.
2015-2016 E- OKUL LİSE NAKİL BAŞVURUSU VE KAYIT İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK
Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl yürüklüğe koyduğu uygulama ile Lise Nakil Başvurusu yapmak için, eğitim görmek istediğiniz devlet okulunda boş kontenjan olması ve bu okula kayıt yaptırmanız için puanlarınız yeterli olması gerekiyor. Nakil döneminde boş kontenjanı olan okula başvuru yapabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı, bu uygulamayla devlet liselerindeki yığılmaları önlemeyi hedefliyor. Bu nedenle özel okula kayıt tarihlerini öne aldı.
2015 TEOG YERLEŞTİRME SONUCUNDA YERLEŞEMEYEN ÖĞRENCİLER NE YAPACAK

Yerleştirme sonunda tercihlerine göre bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrenciler Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonunca boş kalan kontenjanlar için il/ilçe sınırları içerisinde 5 (beş) tercih alınarak YEP üstünlüğüne göre 24 Ağustos 2015 tarihine kadar merkezi yerleştirme sistemi ile yerleştirilecektir.

Tercih işlemleri, Bakanlığımız http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerinde yer alan okulların tercih kodlarına göre, öğrenci velisi tarafından 24 Ağustos 2015 tarihine kadar yapılacaktır.

Öğrencilerin yerleştirme sonuçları https://e-okul.meb.gov.tr adresinde açıklanacak olup sonuç bilgilerinde, kaydının yapıldığı okul bilgileri bulunacaktır. Ayrıca, SMS ile Bilgilendirilmek isteyen velilere mobil bilgilendirme servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları bildirilecektir.

E-Okul lise boş kontenjan sorgulamak mümkün iken, TEOG sınavı sonrası 9.sınıflar ve dönem başlamadan önce 10. 11. ve 12. sınıflar lise nakil işlemleri için hangi lisede ne kadar boş kontenjan olduğunu öğrenmek için E-Okul sisteminden faydalanabiliyorlar.

2015 – 2016 MEB TEOG YERLEŞTİRME TAKVİMİ
14 Ağustos 2015 Yerleştirme Sonuçlarının İlanı ve Kesin Kayıt
14 Ağustos 2015 Boş Kontenjanların İlan Edilmesi
17-21 Ağustos 2015 İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Tercih Başvuruların Alınması
24 Ağustos 2015 Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları Yerleştirme Sonuçlarının İlanı ve Kesin Kayıt
24 Ağustos 2015 Yerleşemeyen Öğrencilerin Açık Öğretim Kurumlarına Kayıtlarının Yapılması
14 Eylül 2015 2015-2016 Öğretim Yılı Açılışı
10,11 ve 12. sınıf lise nakil işlemleri için tıklayınız!
2015 TEOG HANGİ OKULLARA NAKİL YAPILABİLİR

(1) Ortaöğretime yerleştirmeye esas puanla öğrenci alan fen, sosyal bilimler, Anadolu,
Anadolu öğretmen ve Anadolu imam-hatip liselerine nakil ve geçişler;
a) Okulların her birinin kendi arasında her sınıf seviyesinde,
b) Okullar arasında onuncu sınıfın sonuna kadar,
c) Bu okulların dışındaki diğer okullardan bu okullara onuncu sınıfın sonuna kadar nakil yapılır.

Etiket: e okul, e okul giriş, e okul giriş nasıl yapılır, TEOG nakil başvurusu nasıl yapılır, e okul lise giriş, e okul teog nakil başvurusu yapma
KAYNAK: Ajans Haber


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.