E-Devlet Giriş (2015) – KYK Yurt ve Burs Başvuru Sonuçları Sorgulama Nasıl Yapılır

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

E-Devlet Giriş (2015) – KYK Yurt ve Burs Başvuru Sonuçları Sorgulama Nasıl Yapılır1

E devlet, devlet hizmetlerinin kullanıcı ihtiyaçları göz önünde bulundurularak elektronik ortamda, kesintisiz, güvenli ve hızlı olarak ortak bir nokta üzerinden vatandaşların doğru bilgiye ulaştırılmasını amaçlayan web tabanlı bir sistemdir. Sanal platform üzerinde yer alan E DEVLET portalı üzerinden pratik bir şekilde kamu hizmetlerinden en etkin şekilde yararlanılmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde vatandaşlar kamu kurumları ile ilgili işlemlerini e devlet üzerinden kısa süre içerisinde yapabilme imkânına sahip oluyorlar. E devlet her alanda vatandaşın ihtiyacını karşılamakla birlikte yeni geliştirilen uygulama ile e-kayıt sistemi ile kayıt işlemlerinin kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak sağlıyor. E Devlet Giriş, E devlet KYK Burs Sorgulama, E Devlet Yurt Başvuru Sonucu Sorgulama gibi pek çok konuda vatandaşlara kolaylık sağlamaktadır.

E DEVLET GİRİŞ NASIL YAPILIR
E devlet sitemine giriş yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/ internet adresine giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekran üzerinde T.C. kimlik Numarası ve e devlet şifresi ile giriş yapılabilmketedir.
2015 -2016 KYK BURS VE KREDİ BAŞVURUSU NE ZAMAN AÇIKLANACAK
Devlet kurumları Üniversite’yi kazanan öğrenciler sadece yurt imkânı değil, aynı zamanda burs ve kredi imkânı da sunmaktadırlar. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), bu sene de aynı şekilde hizmetlerini sunmaya devam etmektedir. Üniversiteyi kazanan öğrencilerin üniversite ve yurt kayıt işlemlerinin sonlanmasının ardından yapılan, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, burs ve kredi başvuruları ile ilgili detaylı bilgiyi KYK’nın resmi sitesi http://yurtkur.gsb.gov.tr/ web adresi üzerinden öğrenebilecekler. YURTKUR’un yapmış olduğu açıklamaya göre, bu sene burs ve kredi başvurusu yapıp, daha sonrasında burs ya da kredi kazanan öğrenciler, 2015-2016 eğitim öğretim yılı içinde, yani Ocak 2016 tarihinden itibaren, burs ve kredilerini almaya başlayacaklardır.

Etiketler: e devlet, E Devlet giriş, e devlet giriş nasıl yapılır, e devlet öğrenim kredisi sorgulama, e devlet giriş 2015, e devlet kyk yurt başvuru sonuçları sorgulama 2015
KAYNAK: Ajans Haber


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.