E-Bordro sorgulama ile maaş bilgilerinizi kolayca görüntüleyebilirsiniz

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

E-Bordro sorgulama ile maaş bilgilerinizi kolayca görüntüleyebilirsiniz1

Çalışan vatandaşların maaşlarını gösteren belgeye maaş bordrosu denmektedir. Maaş bordrosu, çalışan vatandaşların hangi ay hangi miktarlarda maaş aldıklarını, hangi sebepten ne kadar maaş kesildiğini ve maaşındaki bütün işlemleri gösteren bir belgedir. Maaş bordrosunu Maliye Bakanlığı vermektedir. Yani Maliye Bakanlığına bağlı kurumlara giderek maaş bordrosuna ulaşabilirsiniz. Son zamanlarda gelişen internet teknolojisi sayesinde internet üzerinden de maaş bordrosunu ulaşabilirsiniz. Maaş bordrosunun sanal ortamda adı E-Bordrodur. İnternet üzerinden E-Bordro işlemi iki farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden E-Bordo işlemi çok kolaydır. İnternet üzerinden şifresiz olarak Maliye Bakanlığının E-Bordro uygulamasından alabildiğinizi gibi ayrıca e-devlet şifreniz ile E-Devlet sistemi üzerinden de E-Bordronuza ulaşabilirsiniz.
E-BORDRO İÇİN TIKLAYINIZ!

E-Borda işlemini internet üzerinden şifresiz olarak gerçekleştirebilmek için ilk olarak Maliye Bakanlığının Muhasebat Genel Müdürlüğü internet sayfasına giriş yapmalısınız. Bu sayfanın E-Bordro bölümüne giriş yaptıktan sonra memurlar bu bölüme bazı bilgilerini girerek E-Bordo internet uygulamasına giriş yapabilirler. E-Bordro sistemine giriş yapabilmek için bu bölüme ilk olarak T.C. kimlik numaranızı, Memuriyet sicil numaranızı ve emekli sicil numaranızı sisteme girmelisiniz. Ulaşmak istediğiniz maaş bordrosunun ilk olarak yılını seçtikten sonra ayını da seçmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler de girildikten sonra son olarak istihdam tipini seçmelisiniz ve resimde gördüğünüz güvenlik numarasını gerekli yere girmelisiniz. Tüm bu bilgiler sisteme girildikten sonra vatandaşlar internet üzerinden maaş bordrosuna ulaşabilirler.

İnternet üzerinden E-Bordro alma işlemini ayrıca E-Devlet sistemi üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden işlem gerçekleştirebilmek için ilk olarak E-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yapabilmek için sağ üst tarafta bulunan sisteme giriş linkini tıklamalısınız. Bu bölümde karşınıza E-Devlet giriş yolları çıkacaktır. Bu giriş yollarından herhangi bir tanesini seçerek sisteme girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vatandaşlar genellikle E-Devlet şifresi ile giriş yolunu seçmektedir. Bu giriş yolunu seçtikten sonra sisteme T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir. E-Devlet şifreniz yok ise eğer üzerinde T.C. kimlik numaranızın bulunduğu nüfus kağıdınız ile istediğiniz PTT kurumuna giderek 2 TL karşılığında alabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra E-Hizmetler bölümünden Maliye Bakanlığını bulmalısınız. Maliye Bakanlığının alt seçeneklerinden Maliye Bakanlığı E-Bordro hizmetini seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.