Anasayfa » Dünya Medeniyetleri Güney Amerika’da mı Başladı ? Indiana Jones’ un Keşifi Arkeolokların Dünyasını Alt Üst Etti …

Dünya Medeniyetleri Güney Amerika’da mı Başladı ? Indiana Jones’ un Keşifi Arkeolokların Dünyasını Alt Üst Etti …

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

 

Dünya Medeniyetleri Güney Amerika’da mı Başladı ?

1124348278383

Hayat tarzından dolayı Bosnalı Indiana Jones olarak bilinen Semir Osmanagiç bilim dünyasını derinden etkileyecek çok farklı bir çalışma yaptı ve keşiflerine bir yenisini daha ekledi . Bu keşifi ile dünyadaki arkeoloji bilimi farklı saflara bölündü . Bulunan şey ise demirden oluşan , ağırlığı 40 tonu geçen çapının 1,4 metre olduğu tahmin edilen bir küre . Arkeoloji biliimi ile ilgilenenlere göre bu kürenin anlamı çok farklı . Dünya Güney Amerika!da başlamış olabilir .

231803877414

Semir Osmanagiç’e göre ise bu taş yaklaşık15 bin yıllık bir taş . Geçmiş teknolojilerinin böyle birşey yapmasına da imkan verilmiyor . Küre bugüne kadar bulunmuş en eski ve en büyük demir küre .

232014242994

Manchester Üniversitesi’nin profosörlerinin fikri ise bu kürenin bir çimento madeninin yüzyıllar boyu değişimi ile katılaştığı ve başkalaşım geçirerek yüksek basınç altında oluştuğu yönünde . İnsan eliyle yapıldığını savunan ekip ise yok denecek kadar az .

2321329861634


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.