Drupal Eklentileri
Drupal Eklentileri

Drupal Eklentileri

Drupal bilindiği üzere PHP 5.4 ile harikalar diyarını yaratmaktadır. PHP + Mysql ikilisinin güzel bir sonucu olan Drupal modüler yapının da içinde bulundurduğu her CMS(Content Management System) İçerik yönetim sistemlerinden birisidir. Kökeni daha eskilere dayanan drupal son güncellemeleri ile birlikte web dünyasına yeni renkler yeni havalar katmaktadır.

WordPress’in 30 bin den fazla geliştiricisi ve Joomla gibi ünlü bir yazılımında 25 bine yakın geliştiricisi bulunmaktadır. Bunlara alternatif ve güvenlik bakımından daha az zafiyet veren drupal son dönemlerde geliştiricilerinin sayısı gittikçe artmaktadır. Bu artışın sebebi Diğer(WP,Joomla) gibi vs. sistemlerin açıklarının sık sık ortaya çıkması olmaktadır.

Drupal İle Kurumsal Yapıda, Portal, Blog, Haber her tarz da bir sistem yapabilirsiniz. Tabi Drupal neden ne için yapıldığını sıfırdan kurulumlar da bilmek gerek..

Drupal’ı geliştirebildiğin kadar sistem yaparsın. Drupal bizlere ilk kurulumda blog tarzı bir sistem olarak kurulmuş olup karşımıza gelecektir. Bizler gerek eklentilerle gerekse Tasarım üzerinde ki değişiklikler ile bazı şeyleri değiştirebiliriz.

Çoğunlukla Eklenti geliştirerek drupal alt yapısı ile Özgün web projeleri ortaya çıkarılmaktadır. Tasarım giydirme ve eklenti geliştirme artık bir sektör haline gelmiştir. Çünkü bir firma olmadan kimse Kendi yazılımını üretmemektedir.

Özel yazılımlar firmanın kariyeri ile beraber onların kendi reklamını yapacaktır. Bunun dışında hızlı pratik ve üretken olabilmemiz bizim için tek değer katmak yapılacak olan işin ne kadar hızlı bir şekilde çıkacağına bağlıdır.

Eklenti geliştirme ortamları yine drupal’ın kodlama yapısına database tablolarına bağlı olarak geliştirme ortamlarında PHP ve Mysql dünyasında harikalar yaratabilir duruma gelebilirsiniz. Bunun için sizlerin bilgisine ve bu yöndeki atılımlarınıza bağlı olarak geliştirme ortamları sunmaktadır.