Doğrudan Yardım, Toplum Sağlığı Merkezlerinde Covid-19 Aşılama Çabalarını Desteklemek İçin 10 Milyon Dolarlık Taahhüt Etti

Bağışlar, pandemi başladığından bu yana Direct Relief’ten ABD’deki sağlık merkezleri, klinikler ve diğer kuruluşlara yapılan 350 milyon dolarlık hayır yardımını takip ediyor.

Direct Relief bugün, ülke çapında Covid-19 aşılarının uygulanmasına ilişkin yan maliyetleri karşılamak için toplum sağlığı merkezlerine 10 milyon dolarlık hibe sağlayacağını duyurdu .

Duyuru , Sağlık Kaynakları ve Hizmetleri İdaresi (HRSA) ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından Sağlık Merkezi COVID-19 Aşı Programının başlatılmasının ardından geldi . Program, COVID-19 aşılarını toplum sağlığı merkezlerine tahsis ederek, virüsten orantısız şekilde etkilenenlerin aşıya eşit erişim sağlamasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Ülkenin en savunmasız sakinlerinin 29 milyondan fazlası sağlık hizmetleri için toplum sağlığı merkezlerine güveniyor. Sağlık merkezleri, yoksulluk içinde yaşayan 3 kişiden 1’i, 5 Medicaid yararlanıcısından 1’i, kırsaldaki 5 Amerikalıdan 1’i ve 9 çocuktan 1’i dahil olmak üzere, ABD’de yaşayan 11 kişiden 1’ine hizmet vermektedir. Ulusal olarak, sağlık merkezi hastalarının yüzde 63’ü etnik ve ırksal azınlık gruplarının üyesidir.

Direct Relief, en büyük hayırsever destekçileri olarak ülkenin toplum sağlığı merkezleriyle kapsamlı bir şekilde çalışmakta ve nüfuslara yönelik çabalarına yardımcı olmak için ve tıbbi olarak yetersiz hizmet alan bölgelerde özel hayır kurumlarını seferber etmektedir.

Direct Relief’in ek destek alması durumunda artacak olan ilk 10 milyon dolarlık finansman, sağlık merkezlerini desteklemeyi ve aşılama operasyonlarını harekete geçirirken beklenmedik masrafların karşılanmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Direct Relief, temel birinci basamak bakım hizmetlerini sürdürürken toplu aşılama çabalarına ilişkin yeni maliyetleri karşılayan yardım için sağlık merkezlerinden talep edilmemiş talepler almaya başladı bile.

Direct Relief, “Direct Relief’in ülke çapındaki toplum sağlığı merkezlerine hayırseverlik desteği sağlamadaki rolü, COVID-19’un çalıştıkları toplulukları, onlara güvenen insanları ve kendi kritik operasyonlarını ne kadar zorladığına dair keskin bir farkındalık sağladı” dedi. Başkan ve CEO Thomas Tighe. “Yakın zamanda ilan edilen federal planın aşılama çabalarına dahil edilmesi hoş bir haberdi ve ayrıca Direct Relief’in harekete geçirerek ve özel hayır kurumları desteğiyle çabanın başarılı olmasını sağlamak için elinden gelen her şeyi yapacağını açık bir şekilde üstlenen grupların ihtiyacı var. bu rol. “

İlk 225 sağlık merkezi, Sağlık Merkezi COVID-19 Aşı Programına katılmaya davet edildi. Her biri Direct Relief’ten fon alma hakkına sahiptir.

Bugün açıklanan 10 milyon dolar , Direct Relief tarafından 2,800 sağlık merkezine ve pandemiden en çok etkilenen ABD’deki topluluklara hizmet veren diğer kuruluşlara sağlanan 350 milyon dolarlık hayır yardımına katkıda bulunuyor . Buna 50 milyon dolarlık acil mali yardım ve 300 milyon dolarlık KKD gibi maddi yardım, ilaçlar ve oksijen yoğunlaştırıcıları gibi temel malzemeler dahildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*