Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Diş Teli Nasıl Takılır

Diş teli ortodontik tedaviye ihtiyaç duyulduğunda uygulanan tedavi yöntemidir. Diş teli takılmadan önce çürümüş diş varsa dolgu yapılır, dişeti rahatsızlığı varsa tedavi edilir.

Dişler tamamen temizlenip kuru bir hale getirildikten sonra diş telleri takılır. Ağzın iyice açılmasını sağlayan ekartör adı verilen bir aparey takılarak işleme başlanır. Ekartör hastaya braket takılırken tüm dişlerin çok iyi görünmesini sağlar. Sonra hastaya çeşitli metallerden yapılan veya şeffaf olanlardan hasta ve doktorun ortak kararı ile porselen braketler kullanılır. Tüm dişlere tek tek braketler takılır. Bu işlem uygulanırken dişlerin temiz ve kuru olması gerekir. İşlem süresince hasta ağrı ve acı duymaz.

Sizde sağlıklı dişlere kavuşmak için 4mevsim diş hastanesine gelebilirsiniz. Daha fazla bilgi için www.4mevsimdis.com ziyaret edebilirsiniz.

Sağlıklı dişler mutlu gülüşler 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.