Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Diş Estetiği

beautiful young woman with great smile

Ağız ve yüz bölgesinin sağlık ve doğal güzelliğinin yeniden düzenlenmesine diş estetiği denilir.

Diş eksikliği, diş kırılması, çapraşıklık, diş eti çekilmesi, renklenme, çürük gibi sorunlar yaşayan kişilerde gülerken tedirginlik ve rahatsızlık olmaktadır. Bu kişilerde özgüven eksikliği yaşanmaktadır.

Ancak sağlıklı ve estetik dişler kişinin yaşamına ve görünümüne olumlu etkiler sağlar. Bu kişilerde özgüven yüksek olur.

Diş estetiği sadece beyaz ya da düzgün dişler demek değildir. Çünkü her kişinin kendine özgü olan bir gülüşü vardır. Bu nedenle diş estetiği yapılır iken kişinin özellikleri, cinsiyeti, mesleği ve yaşam tarzı göz önünde bulundurulmalı gülüşler bunlara göre yapılmalıdır.

Diş estetiği yapılır iken laminate veneer, diş beyazlatma, implant, porselen dolgu, tam seramik kuron, kırmızı diş estetiği, gülüş tasarımı, sanal gülüş tasarımı ve ortodonti gibi tedavi yöntemlerinden yararlanılır.

Diş estetiği yapılan olan hastanın dişlerinden ölçüler alınır ve laboratuvarda çalışmalar yapılır ve modeller üzerinden provalar yapılarak karar verilen model için dişlere yapılması gereken işlemler belirlenerek uygulamalara başlanır.

Diş estetiği yaptırmayı düşünüyor iseniz 4 Mevsim Diş Polikliniği’ni arayarak detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.