Dicle Elektrik Dağıtım ile Modern Şehirler Kuruluyor

Dicle Elektrik Dağıtım ile Modern Şehirler Kuruluyor

1

Güneydoğu’da modern şehirler Dicle Elektrik Dağıtım ile kuruluyor. Bölge illerinden Batman, havai hatların yeraltına alınması ve eski elektrik direklerinin kaldırılarak yerlerine modern direklerin dikilmesi ile modern bir görünüme kavuştu. Dicle Elektrik Dağıtım, bu amaçla sadece Batman’ın Gültepe mahallesine 3,1 milyon liralık yatırım yaptı.

Batman’ın gelişen mahallelerinden Gültepe’de Dicle Elektrik Dağıtım tarafından yaklaşık 2 aydan bu yana yürütülen çalışmalarda sona gelindi. Mahallede görüntü kirliliğinin yanı sıra arızalara olanak sağlayan havai elektrik hatları, yeraltına alındı. Bölge Hastanesi, Eflatun ve Ömer Hayyam caddeleri arasında kalan bölge ile Yeni Sanayi Sitesi civarındaki 185 eski direk kaldırılırken, buralara 10 adet beton köşk trafo binası yapıldı. Proje tesis yöneticisi Bilal Altunç, Gültepe’deki vizyon çalışması için yapılan yatırım miktarının 3.1 milyon lira olduğunu bildirdi.
“ENERJİ KALİTESİ ARTTI, GÖRÜNTU DEĞİŞTİ”
Gültepe Mahallesi’nde 13 kilometrelik bir alanda çalışma gerçekleştirdiklerini de ifade eden Altunç, “Burada bulunan alçak ve orta gerilim havai enerji hatlarını tamamen yeraltına aldık. Bu sayede müşterilerimizin enerji talepleri daha güvenli şekilde karşılanıyor. Bu sayede enerji kalitesi arttırılırken, görüntü kirliliği de sona ermiş oldu” dedi.
Havai hatlarda iletkenlerin değişik sebeplerle sarkarak bir birine teması ile yaşanan arızalar ve buna bağlı elektrik kesintilerinin artık yaşanmayacağını da ifade eden Altunç, “Mahallede eskiyen aydınlatma direkleri, daha estetik görünüme sahip olanlar ile değiştirildi. Gültepe’de hayata geçirdiğimiz bu güzel projenin, Batman geneline yayılması için çalışmalarımız sürüyor. Batman’ın daha modern ve yaşanır bir kent olması için Dicle Elektrik Dağıtım, üzerine düşeni yapıyor ve yapacaktır” diye konuştu.
“30 YILLIK SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Dicle Elektrik Dağıtım İl Müdürü Faruk İşlek ise, mahallede 2 aydan bu yana süren çalışmalar sırasında yoğun efor harcayan ekiplerin yanı sıra çalışmalar sırasında kendilerine kolaylık sağlayan belediye yetkilileri ile vatandaşlara teşekkür etti. Modern bir Batman oluşturulması için şirket olarak üzerlerine düşeni yapmaya devam edeceklerini de kaydeden İşlek, “Batman’ın enerji konusundaki sıkıntılarına vakıfız. 30 yıllık dönemde biriken sorunların çözümü için çalışıyoruz. İşimiz kolay değil, ama gerçekleştireceğimiz yatırımlar ile Batman, kısa sürede enerji sorunu olmayan kentler arasında ilk sıralara yükselecektir. Bu konuda azimli ve karalıyız” ifadelerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.