Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Devlet hastaların yüzünü güldürdü

Sağlık Bakanlığı’nın yaklaşık 2 yıl önce başlattığı evde tıbbi bakım hizmeti kapsamında, hastanın hayatını sağlıklı bir ortamda sürdürmesi için evinin boya, tamirat ve ısınma gibi ihtiyaçlarının devlet tarafından karşılanması için bir çalışma yapılıyor.

<p>Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Orhan Koç, evde tıbbi bakımını üstlendikleri kişilerin yaşadıkları evlerinde herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığını da araştıracaklarını söyledi.</p> <p>Hastanın yaşadığı evin boya, tamirat ve ısınma gibi ihtiyaçlarının karşılanması için ilgili kurum ve kuruluşlarla irtibat kurulacağını söyleyen Koç, "Böylece bu hastaların her türlü ihtiyacı koordineli bir şekilde devlet tarafından karşılanmış olacak.” dedi.</p> <p>Koç, Sağlık Bakanlığı’nın genelgesinin, evde bakım hizmeti verilen hastaların tıbbi cihaz, tekerlekli sandalye, karyola, hasta alt bezi ve diğer tıbbi ihtiyaçlarının da yine ilgili kuruluş ve bakanlıkların koordinasyonuyla karşılanmasını öngördüğünü bildirdi.</p> <p>Sağlık Bakanlığı’nın 1 Şubat 2010’da başlattığı evde bakım hizmetlerinden bugüne kadar toplam 98 bin 248 hasta yararlandı. Bu kişilere toplam 236 bin ziyaret gerçekleştirildi. Bu hizmetten en fazla yararlanan hasta grubunu nörolojik ve psikiyatrik hastalığı bulunanlar (yüzde 43) oluşturdu.</p> <p>SamanyoluHaber</p>

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.