Derbide olağanüstü şeyler olacak!

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Terör saldırısı istihbaratı nedeniyle 20 Mart’ta oynanamayan ve 13 Nisan’a ertelenen Galatasaray – Fenerbahçe derbisi öncesinde olağanüstü tedbirler uygulanacak.İstanbul İl Güvenlik Kurulu yaptığı toplantıda 13 Nisan’da Türk Telekom Arena’da oynanacak Galatasaray – Fenerbahçe derbisinin başlama saatini 19.30 olarak belirlerken, olağanüstü tedbirler uygulanmasını da karara bağladı.Kurul yetkilileri, her iki kulübün temsilcilerinin de yer aldığı toplantıda, daha önce hiçbir Süper Lig maçında uygulanmamamış güvenlik önlemlerini hayata geçirme kararı aldı.
Her iki kulüp temsilcilerine de iletilen güvenlik tedbirlerinden en önemlileri şöyle;
– Derbinin oynanacağı gün, Türk Telekom Arena Stadı metro istasyonu ulaşıma kapalı olacak.
– Taraftarların stada ulaşımı için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait 25 otobüs ring seferi yapacak. Otobüsler Seyrantepe durağı ile Türk Telekom Arena Stadı arasında taraftar ulaşımını sağlayacak.- Saat 14.30’da geniş kadrolu bomba arama ekipleri Türk Telekom Arena’ya girererek, stadın her köşesini tarayacak.
– 4 binin üzerinde görevli derbi öncesi ve esnasında Türk Telekom Arena ve çevresinde hazır bulunacak. (Bin 100 özel kuvvet, bin 250 çevik kuvvet, 750 kadrolu polis ve 366 özel güvenlik.)
– Stad dışında birkaç noktada birden arama yapılacak, uygun görülmeyen cisimlerle stada yaklaşılmasına izin verilmeyecek.
– Galatasaray ve Fenerbahçe kafileleri, tesislerinden çıkıp stada ulaşana dek, takviye emniyet güçleri ile korunacak.
Bu uygulamaların benzerleninin 11 Nisan Pazartesi günü Beşiktaş ile Bursaspor arasında oynanacak Vodafone Arena’nın açılış maçında da uygulanması bekleniyor.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.