Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Depremler sıklaştı!Yunanistan’da 6.5 büyüklüğünde deprem

Depremler sıklaştı !Yunanistan’da 6.5 büyüklüğünde deprem1,

İstanbul dün 17:45’te Marmara Denizi açıklarındaki 4.2 büyüklüğünde bir depremle sarsılırken, Ege de bu sabaha karşı 4.2 ile sallandı. Bugün ise TSİ ile 09:10’da Yunanistan’ın batı kıyıları açıklarında 6.5 büyüklüğünde şiddetli bir deprem meydana geldi. Gelen son haberlere göre, depremde ölü sayısı 2’ye yükselirken en az 5 kişi yaralandı. Başbakan Çipras bölgeye gidiyor.

 

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi, Yunanistan’ın Lefkada Adası açıklarındaki depremin, yerin 10 kilometre altında meydana geldiğini bildirdi.

Mora Yarımadası’nın kuzeyinden Yanya bölgesine kadar geniş bir alanda hissedilen depremin merkez üssü ise Nidri’nin 14 kilometre kuzey batısı.

Depremde 2 kişi yaşamını yitirdi, en az 5 kişi yaralandı.

Adalar Bölgesi Eyalet Başkanı Yardımcısı Dionisis Halikias, Lefkada’nın Vasiliki bölgesinde deprem nedeniyle dağdan kopan kayaların yıktığı evin altında kalan 60 yaşındaki bir kadının ardından Athani bölgesinde yıkılan taş duvarın altında kalan 82 yaşında bir kadının cesedine ulaşıldığını açıkladı.

Depremde yaralanan 2’si çocuk en az 5 kişinin Lefkada’daki hastanelerde tedavi altına alındığı bildirildi.

Lefkada’da bazı yollar ve çok sayıda bina ile ev kullanılamaz hale geldi.

ÇİPRAS BÖLGEYE GİDİYOR

Öte yandan, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ın talimatıyla bazı hükümet üyelerinin deprem sonrası çalışmaları koordine etmek üzere Lefkada’ya hareket ettiği ve kurtarma ekiplerinin bölgeye sevk edildiği açıklandı.

Reuters’ın haberine göre; ilk ölçümde depremin büyüklüğü 6.7 olarak verildi. Yapılan ikinci ölçümde ise büyüklük 6.8, depremin merkezi ise yerin 5 kilometre altı olarak belirlendi.

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi’nin internet sitesinde görülen son büyüklük ise 6.5.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.