Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

DENİZLERDEKİ EN ZORLU AV

DENİZLERDEKİ EN ZORLU AV1

Fotoğrafçı Corey Arnol, 2002 yılında kötüye giden ekonomi sebebiyle iş bulamaz ve para kazanamaz hale gelir.Bu durum onu köklerine, ticari olarak balıkçılık yaptığı günlere döndürür. 2Çantasını toplayıp Alaska’nın yolunu tutan Arnol, Bering Denizi’nde yengeç işi yapan bir tekneye kapağı atar. Arnol, dondurucu soğuklarda, uykusuz gecelerde, metrelerce büyüklükte dalgalarla savaşırken dünyanın en tehlikeli işlerinden birini yapmaktadır. 4Fakat denizde geçirdiği 7 yıl boyunca kamerası hep yanındadır. Bu benzersiz deneyim, onun fotoğraflarıyla ölümsüzleşir.

5Arnol balıkçıların ve denizdeki geçen hayatlarının en samimi hallerini yakalamayı başarır. Olağanüstü anların pek çoğu da yalnızca hafızaya kaydedilmekle kalır.6 Çünkü dev dalgalarda iki eliyle de bir yerlere tutunmak zorundadır. Şimdilerde Oregon’da yaşayan Arnol bu çarpıcı fotoğrafları “Fish-Work: The Bering Sea” adında bir kitapta toplar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.