Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Dedikodu yapmamak gerek

Dedikodu ile ilgi yazılacaklar kısa ve öz aslında. Ne olursa olsun, nasıl olursa olsun “Dedikodu yapma!”
Dedikodu yapmamak gerektiğini biliyoruz zaten. Kötüdür dedikodu. Minicik okul çocukları dahi bilir ki bir kez yayılmaya başladı mı, önünü alamazsın.
Kuş tüyü yastığın patlaması gibidir.. Tüylerin her yere yayılması gibidir.. Başlatırsın ama konunun ne yöne gideceğini kestiremezsin. Bir kere yayıldı mı, geri almak mümkün olmaz. Kontrol edilemez. Çıkmıştır ağzından gayri kontrol edemezsin.. Tehlikelidir yani..
Dedikodu dolu bir atmosfer birçok kişiye kenarından köşesin
den dokunur. Her kafadan bir ses çıkar. İlk söylenen şey büyüdükçe büyür, değiştikçe değişir.. Kulaktan kulağa oyunu gibidir!
Dedikoduya başlarken nerede, nasıl biteceği bilinmez. Biteceği de bilinmez. Hiç bitmeyebilir. İnsanların beyninde o ilk şekliyle, başlatılan asılsız iddiaları ve yalanlarıyla asılı kalabilir. Bir kere başlatırsın ama nereye, nasıl ulaşacağını bilemezsin. Dedikodu yapma!
Başkalarının mutsuzluğundan beslenenler dedikodu yapar ancak. O kimselere “Dedikodu Yapma!” diyoruz, yanımızda dedikodu yapılmasına müsaade etmiyor ve hayatımızı daha huzurlu sürdürüyoruz…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.