Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Darıca’da kaplan 6 yaşındaki çocuğu yaraladı

Darıca’da kaplan 6 yaşındaki çocuğu yaraladı

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Darıca’da kaplan 6 yaşındaki çocuğu yaraladı

Darıca’da bulunan hayvanat bahçesinde 6 yaşındaki bir çocuk kaplanın saldırısına uğradı.

Olay bugün öğle saatlerinde, Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı’nda meydana geldi. İstanbul’dan hayvanat bahçesine gezmeye gelen aile hayvanlara bakarken, iddiaya göre 29 yaşındaki Meryem Dereli 6 yaşındaki yeğeni Zeynep Kırcalı’yı omuzlarına alarak çitlere doğru yanaştı.

ÇİTLERİN ÜZERİNDEN PENÇE ATTI

Meryem Dereli çitlerin önündeki tampon bölgeyi geçerken, çitlerin üzerinden bakan Zeynep Kırcalı’ya kaplan hamlede bulundu. Kaplanın pençe atması sonucu Zeynep Kırcalı göğsünden, teyzesi ile elinden yaralandı.

HASTANEYE KALDIRILDILAR

Olay sırasında başka hayvanlara bakan Murat Kırcalı kızının feryatlarını duyarak hemen yanına koştu. Zeynep Kırcalı ile teyzesi Meryem Dereli olay yerine gelen 112 Acil ekibinin ilk müdahalesinin ardından kaldırıldıkları Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındılar.

Zeynep Kırcalı ve teyzesinin sağlık durumumun iyi olduğu bildirildi. Hayvanat bahçesinin yetkilileri de hastaneye gelerek, yaralıların durumunu takip ettiler.

DAHA FAZLA ÖNLEM ALINMALI

Murat Kırcalı daha fazla güvenlik önlemi alınabileceğini belirterek, “Daha fazla güvenlik önlemi alınabilirdi. Çünkü çocuklar bilemez güvenlik duvarını. Daha feci bir olayla da karşılaşabilirdik. Hayvanat bahçesi yönetiminin bu konuda daha dikkatli olması gerek. Önlem alınmazsa ileride başkaları da zarar görebilir” dedi. Hayvan hakları örgütleri ve uzmanlar doğal yaşamından koparılarak seyirlik eğlence malzemesi haline getirilen hayvanların baskı altında hissettiğini, agresifleşmelerinin sık görüldüğünü belirtiyor.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.