Darbe başkanı sisi için sadece konuşuyor deyince olanlar oldu

Darbe başkanı sisi için sadece konuşuyor deyince olanlar oldu

1

Mısır’da televizyon sunucusu Azza el-Henavi, darbe ile başa gelen Devlet Başkanı Abdülfettah el-Sisi için ‘sadece konuşuyor icraat yok deyince soruşturma başlatıldı.

Mısır’da darbe ile başa gelen El Sisi’ye televizyondan eleştiriler yönelten sunucu hakkında soruşturma başlatıldı. Mısır’da askeri darbeyle işbaşına gelen Devlet Başkanı Abdülfettah el-Sisi için “Sadece konuşuyor ama icraat yok” diyen TV sunucusu hakkında Sisi’ye hakaret ettiği gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Daily News Egypt’in haberine göre, El-Kahire Televizyonu’nda anchorwoman olarak görev yapan Azza el-Henavi, geçen Pazar günkü program sırasında Sisi için, “İktidara geldiğinden beri hiçbir şeyi çözmedin. İki yıl içinde yeni bir Mısır göreceğimizi söyledin, aradan bir sene sekiz ay geçti, hiçbir ilerleme yok. Geriye sadece birkaç ay kaldı, biz de bekliyoruz. Sadece konuşuyor ama icraat” yok dedi.

ŞOKE EDEN SUÇLAMALAR

Bu yorum üzerine Sisi’nin avukatlarından Samir Sabry, sunucu hakkında suç duyurusunda bulundu. Mısır Başsavcısı Nebil Sadık, Sisi’den gelen suç duyurusu üzerine “Sisi’ye hakaret ettiği” ve “hükümeti devirmeye çalıştığı” gerekçesiyle sunucu hakkında soruşturma başlattı.

Bu arada Azza el-Henavi’nin, Sisi tarafından devrilen eski devlet başkanı Muhammed Mursi döneminde de, hükümete yönelik eleştirileri nedeniyle işinden atıldığı bildirildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.