Danimarka’da belediye başkanının mobilyaları olay oldu

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Danimarka’da belediye başkanının mobilyaları olay olduEkran Alıntısı

Danimarka’da başkent Kopenghag’ın teknik ve çevreden sorumlu Belediye Başkanı Morten Kabell, ofisi için 121 bin 752 kron (48 bin TL) harcama yapınca tepkileri üzerine çekti.

Danimarka medyası, eski başkan Ayfer Baykal’ın, Birlik Partili Kabell kadar para harcamadığına ve lükse düşkün olmadığına dikkat çekerek, Kabell’in paraları kendi cebinden ödemesi gerektiğini yazdı.

Kabell’in satın aldığı lüks mobilyalar arasında 49 bin kronluk dolap ve kitap kasası, 14 bin 996 kronluk sandalye bulunduğu belirtildi. Başkan Kabell’in halkın ödediği vergilerle ofisini özel tasarım sandalye ve mobilya ile döşemesi büyük tepki çekti. B.T Gazetesi ele geçirdiği bilgiler doğrultusunda geniş yer verdiği haberinde “Kabell 2014 yılında belediye başkanlığı görevini ve ofisini Ayfer Baykal’dan devraldıktan sonra pahalı mobilyalar ile ofisini döşedi” ifadesini kullandı.

Haberde, bisiklet tutkunu Kabell’in makam aracını satarak yerine bisiklet satın aldığına dikkat çekilerek, harcanan paralar ile yaşlıların birçok ihtiyaçlarının karşılanabileceği belirtildi.

Roskilde Üniversitesinden Prof. Bent Greve, “Tabii ki bir belediye başkanının ofisindeki mobilyanın uzun süre dayanan mobilya olması gerekir ama pahalı ve özel desen mobilya olması şart değil. Üstelik bunu solcu ve halktan yana olan bir partinin politikacısının yapması şaşırtıcı. Bu parayı cebinden geri ödemeli” dedi.

Kabell eleştiriler üzerine yaptığı açıklamada “Ofisim çok büyüktü ve az mobilya vardı. Ayrıca ofisimin iyi temsil edilmesini istemiştim” dedi.

 


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.