Dağ evinde saklanıyorlar

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Dağ evinde saklanıyorlar1

Firari savcılar Öz ve Kara’nın kaçışını Paralel Yapı’ya bağlı avukat Danyal Kılıçalp organize etti. Polis, iki ismin Kiev’e 150 km mesafede dağ evinde saklandığını belirledi

Fİrarın başı paralel avukatı

Firari savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından yurtdışına kaçırıldığı kesinleşti. Örgütsel bir planla gerçekleşen kaçış sürecini, Paralel Yapı’ya bağlı avukat Yusuf Danyal Kılıçalp organize etti. Polis, eski iki savcının Ukrayna’nın başkenti Kiev’e 100-150 kilometre uzaklıktaki bir dağ evinde saklandığını tespit etti. Kaçışta görev alan 6-7 kişilik bir ekibin izini süren polis, firarın arkasındaki isimleri ve organizasyonu netleştirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

UKRAYNA’DA BİR DAĞ EVİNDE
İki eski savcı hakkındaki yakalama kararını, FETÖ üyesi yargı mensupları sızdırdı. Öz ve Kara’nın, karardan bir gün önce haberi oldu. Örgütün desteklediği kaçışı ise Paralel Yapı avukatlarından Yusuf Danyal Kılıçalp organize etti. Firar sırasında iki savcı, İstanbul’dan Artvin’deki Sarp Sınır Kapısı’na kadar Kılıçalp’ın otomobiliyle gitti. Otomobili, Öz kullandı. İki firari, avukatın yönlendirmesiyle aynı renk elbise giydi. Şapka ve gözlük taktı. Polis, bu avukatla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacak. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise iki eski savcının Türkiye’ye getirilmesi için Ukrayna’yla temasa geçti. Üçüncü firari, eski savcı Mehmet Yüzgeç ise halen aranıyor. Yüzgeç, sahte pasaport kullanmadıysa, yurt içinde gizleniyor. Bu arada savcıların kaçırılmasına tepki gösteren paralel örgüt üyelerinin, “Öz’ü yurtdışına kaçırdınız, biz yaz sıcağında hapiste çürüyoruz, bizi neden kaçırmadınız” diyerek örgüt yöneticisi imamlara isyan ettiği öğrenildi.

‘İKİ İSİM İÇİN TAKİPTEYİZ’
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da, Roman’yada yakalanan iki polisi hatırlatarak, “İki poliste olduğu gibi gerekli takip yapılacak” dedi. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da, “Madem yanlış bir şey yapmadınız, madem yaptığınız şeyler hukuk içerisinde olan şeylerdi madem kendinizi Türkiye’nin hukuk sistemi içinde savunabilecek bir kamu görevi inşa ettiniz, niye kaçar gidersiniz?” ifadelerini kullandı.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.