Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Çözüm süreci yerine ”Milli Birlik” süreci

Çözüm süreci yerine ”Milli Birlik” süreci1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Çin Halk Cumhuriyeti’ne gitmeden önce, son gelişmelerle ilgili mesajlar verdi.

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti, teröristlerden de onları destekleyen sözde siyasetçi, sözde aydın, sözde sivil toplum kuruluşu temsilcisi herkesten de şehitlerimizin kanlarının hesabını sorma gücüne sahiptir” diyen Erdoğan,“Çözüm süreci bitti mi?” şeklindeki soru üzerine,

“Başlangıcına bakalım, geldiğimiz noktaya bakalım. Demokratik açılım olarak başladık, bu hükümetimizin samimi niyetiydi. ‘Milli birlik kardeşlik’ projesi olarak zenginleştirdik. Akil insanlar çalışmalarını başlattık, Anadolu’nun nabzını aldık. O arada çözüm sürecini anlatıyorduk. Ve son seçimlere yerel 30 Mart seçimlerine bütün bunlara giderken bir şeyi gördük. Çözüm sürecinin istismarını gördük. Çözüm süreci, Mart’ta başbakan olarak partimin başındaydım. Maalesef karşılığını bulmadı. Ve daha sonra yapılan genel seçimlere geldiğimizde bu işin ciddi manada hasar gördüğünü gördük. O yüzden Milli birliğimize kast edenlerle bir çözüm sürecini devam ettirmek mümkün değildir. Olması gereken milli birliktir, kardeşliktir”” diye konuştu.
KAYNAK: ajanslar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.