COVID-19 Tedarik Zinciri Sistemi

COVID-19 Tedarik Zinciri Sistemi nedir?

Küresel COVID-19 salgını, temel ihtiyaç malzemelerinde ciddi bir kıtlığa yol açtı. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri ve DSÖ Genel Direktörünün talebi üzerine ve BM Kriz Yönetimi Ekibini desteklemek üzere, COVID-19 Tedarik Zinciri Sisteminin kurulmasını denetlemek için bir Tedarik Zinciri Görev Gücü toplandı.

COVID-19’un patlak vermesinden bu yana, DSÖ, ülkelerin kritik sağlık bakımı malzemeleri talep etmeleri için bir kanal sağlamak için Tedarik Zinciri Görev Gücü’ndeki ortak kurumlarla yakın bir şekilde çalıştı . Mayıs 2020’de COVID-19 Tedarik Portalı başlatıldı ve şu anda Kişisel Koruyucu Ekipman, Biyomedikal Ekipman ve Teşhis Malzemelerine erişim sağlıyor.

Sarf malzemeleri nasıl talep edilir?

Malzemelerin talep edilebilmesi için, bir ülkenin en az bir Tedarik Koordinatörü ve en az bir Ülke Ortağı / Talep Sahibi kaydettirmesi gerekir. Lütfen kayıt ve talep süreçleriyle ilgili aşağıdaki ek bilgilere bakın.

Kimler talep edebilir?

National authorities and all implementing partners supporting COVID-19 National Action Plan can register to request critical supplies. Please note that your country will need to register a Country Partner/Requestor to input requests and a Supply Coordinator to validate them.

Supply Coordinators

The Supply Coordinator’s role includes consolidating and validating requests within a country. Supply Coordinators must be nominated by the Resident or Humanitarian Coordinator, who should in turn, inform the Control Tower

Demo video on navigating the portal as a Supply Coordinator coming soon

Country Partner / Requestor

Ülke Ortağının / Talep Sahibinin rolü, talepleri ihtiyaçlara uygun olarak COVID-19 Tedarik portalına yerleştirmektir. (Lütfen Tedarik Koordinatörlerinin talepte bulunamayacağını unutmayın.) Ülke Ortakları / Talep Edenler COVID-19 Tedarik Portalı aracılığıyla doğrudan erişim talep edebilir .

Bir Tedarik Koordinatörü olarak portalda gezinme hakkında demo video yakında geliyor

Ek bilgi için lütfen bu SSS’ye veya bu sık kullanılan terimler sözlüğüne başvurun. İlgili kişiler aşağıdaki “Destek için İletişim Bilgileri” bölümünde bulunabilir.

Daha az göster Daha fazla göster

Hangi malzemeler talep edilebilir?

Tedarik Portalı şu anda kişisel koruyucu ekipman (PPE), biyomedikal ekipman ve teşhis malzemeleri dahil olmak üzere yaklaşık 50 kritik öğeye erişimi kolaylaştırmaktadır. Tüm kataloğa bağlantılar ve ürün kıtlığı hakkında daha fazla bilgi için aşağıya bakın.

Mevcut ürünlerin tam listesi ve gösterge niteliğinde fiyatlandırma, Ürün Kataloğunda yer almaktadır. Belirtilen fiyatlandırma, ağırlıklı ortalama maliyetlere (WAC) göre hesaplanır ve fatura anında teklif edilen gerçek fiyattan farklı olabilir. Katalog periyodik olarak güncellenmektedir, bu nedenle lütfen en son belgeye başvurduğunuzdan emin olmak için tekrar kontrol etmeye devam edin.

COVID-19’un neden olduğu devam eden tedarik zinciri komplikasyonlarının bir sonucu olarak, dünya genelinde bazı kritik tedarikler kıtlık içinde. DSÖ, sistem içinde kıt olmayan olarak tanımlanan belirli ürünler için bir boru hattının kilidini açabilse de, kıt olarak tanımlanan diğer ürünler için arz sınırlı kalmaktadır. Kıt ürünler, düşük bulunabilirlikleri ve yüksek talepleri nedeniyle, yalnızca sınırlı miktarlarda bulunabilir ve teslimat için daha uzun teslimat süreleri gerektirebilir. Talep edilen miktarları yerine getirmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız, ancak bu garanti edilemez. Ürün Kataloğu yakında bir ürünün kıt olup olmadığına dair bir gösterge içerecektir.

Daha az göster Daha fazla göster

Malzemelerimi ne zaman teslim alabileceğim?

Tedarik mevcudiyeti ve lojistik faktörler nedeniyle, bir talep onaylanmış bir siparişe dönüştürülene kadar firma zaman çizelgeleri mevcut değildir. Tahmini teslimat süreleri de dahil olmak üzere genel bir pazar özeti sık sık yayınlanır. İsteğinizi verdikten sonra, talebinizin durumu hakkında haftalık e-posta bildirimleri alacaksınız. 

Ek teknik bilgiler

Bir talepte bulunmadan önce, lütfen ülkenizde veya sağlık sisteminizde geçerli olabilecek tüm teknik gereksinimleri ve / veya özellikleri bildiğinizden emin olun. Emin değilseniz teknik ekiplerimiz ek rehberlik sağlamaya yardımcı olabilir. Lütfen aşağıdaki destekleyici malzemelerimize bir göz atın veya aşağıdaki sütun iletişim bilgileri yoluyla uzmanlarımıza ulaşın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*