Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Çoluk çocuk eroin içmeye başladı

UYUŞTURUCU Madde Bağımlılıkları ve Alkolizmle Mücadele Federasyonunun (UBAM) 100 uyuşturucu bağımlısı ile gerçekleştirdiği ankete göre, Türkiye’de madde kullanımı korkunç boyutlara ulaştı. UBAM Federasyonu Başkanı Dila Tezemir, bağımlıların tamamı ecstasy ve esrar kullanırken, yüzde 89’unun bunlarla birlikte bonzai de kullandığı, madde bağımlılığına başlama yaşının ise çok düştüğünü söyledi. Tezemir, “Bizim bildiğimiz 11 yaşında 2 bağımlı, uyuşturucuya ilk olarak eroin kullanarakbaşlamış. Düşünebiliyor musunuz, eroin kullanıyor çocuk, daha ilkokul çağında” dedi.
Ölümün adı: Bonzai!
Türkiye’de Bonzai veya jameika adı verilen uyuşturucunun son 5 yılda korkunç bir hızla yayıldığına dikkat çeken Tezemir “Bonzai, tamamen tarım ilacı içeren bir maddenin bir takım otlar ve sentetik maddeler ile birlikte karıştırılarak emzirilmesinden elde diliyor. Bu uyuşturucu madde, iç organlara çok ciddi zarar veriyor. Alkol ve başka maddelerle kullanıldığında ani ölümlere sebep oluyor. Ancak otopside bonzai maddesi çıkmadığı için ölüm nedeni başka görünüyor. Böyle olunca da bonzai ölümlerinden kamuoyunun haberi olmuyor” diye konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.