Çoçuğunuza kitap okutma yöntemleri

1-Çocuklar inanılmaz gözlem yeteneğine sahiptir. Kitap okuması için öncelikle sizin de kitap okumanız gerekmektedir.

2-Çocuklarımız inatçıdır. Onları zorlarsanız eğer bu ters teper bunun yerine ailecek kitap okumak için belirli bir zaman belirlemeniz ve okumak istediği şeyler ıvır zıvır bile olsa onu serbest bırakmanız daha doğru olacaktır.

5-Çocuklarınızı bir dergiye üye yapabilir ve onun adına gelecek bir postanın ve birey olmanın keyfini ona yaşatabilirsiniz.

4-Çocuklarımız ilgi çekmeyi severler ,bunun için size bir şeyler okumasına İzin vermelisiniz.

5-Çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun ona yüksek sesle kitap okumaktan çekinmemeli ,bunun onun için bir keyif haline dönmesine izin vermelisiniz. Bu durum zaman İçinde onu kitap okumaya özendirecektir.

6-Çocuklar için alışveriş bir keyiftir. Düzenli olarak 2iyaret ettiğiniz bir kitapeviniz olsun öncelikle ilgilenmese de aldırmayın küçük oyunlarla (gizlice kitap yerlerini değiştirmek gibi)onunla eğlenin.

7-Çocuklarınız harçlık alıyorsa ,harçlığa küçük bir kitap fonu ekleyin.

8-Çocuklar kendi fikirlerine önem verildiğini hissetmeyi severler ondan kitap tavsiyesi isteyin,kitap üzerine sohbet edin.

9-Kendisine ait kitaplara etiket yada sevdiği bir kahramanın resmini yapıştırarak sahip olma duygusunu tatmin edebilirsiniz.

10-Beraber bir kitap günlüğü tutabilir, okuduğu kitap ve yazarları buna yazıp onlara yıldız vererek puanlandırma yapmasını sağlayabilirsiniz. Bu sistem onu daha fazla okumak ve günlüğünü doldurmak için isteklendirecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*