Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Çinlik peşinde!

IMF’nin mendil açtığı Çin’in Devlet Servet Fonu CIC, "Önce, yatırımların ve ticaretin önündeki zorlukları kaldırın" dedi

Çin’in en büyük servet fonlarından bir tanesi olan CIC’nin CEO’su Lou Jiwei, Avrupa’nın borç görünümünden endişe duyduklarını belirtti.<br /> <br /> Avrupa’nın kurtarma paketlerine IMF üzerinden kaynak sağyalabileceği beklentisi oluşan Çin’in bu türden yatırımlarda başrolü oynayan kurulu China Investment Corporation’ın CEO’Su Jiwei, Avrupa’ya bu tür bir kaynak verebilmeleri içinse Euro Bölgesi’ne yatırımların ve ticaretin önündeki zorlukların kaldırılması gerektiğini ima etti.<br /> <br /> Öte yandan Çin’in hızlı büyüyen ekonomisi ve ucuz ürün rekabeti nedeniyle geçtiğimiz yıllarda Çin’e yönelik tedbirler aldığı ve Çin yatırımlarına yönelik bazı zorluklar çıkarttığı da biliniyor. Çin’in Avrupa’nın içinde bulunduğu durumu ve elindeki nakit fonları kullanarak durumu lehine çevirmeye çalışması da oldukça normal olarak karşılanıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.