Çin’de akıllara durgunluk veren patlama! Atom bombası etkisi…

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Çin’de akıllara durgunluk veren patlama! Atom bombası etkisi…218159

Çin devlet televizyonu CCTV, depoda dün akşam yerel saatle saat 10.50 civarında yangın başladığını ve yaklaşık 100 itfaiye aracının liman bölgesine gönderildiğini, yangın söndürme çalışmaları devam ettiği sırada saat 11.30’da devasa bir patlama yaşandığını bildirdi.

CCTV’ye göre, Tianjin Binhai Yeni Kalkınma Bölgesi’nde meydana gelen patlama sırasında en az 17 sivil ve 3 itfaiye görevlisi hayatını kaybederken, 38’i ağır olmak üzere 300’e yakın kişi yaralandı.

PATLAYICI MADDELER İNFİLAK ETTİ1(553)

İlk tespitlere göre, facianın, tehlikeli madde sevkiyatı alanında faaliyet gösteren Rui Hai Uluslararası Lojistik Şirketi’nin deposundaki yanıcı ve patlayıcı maddelerin infilak etmesi nedeniyle meydana geldiği sanılıyor.

Sosyal medyada yer alan mesajlarda, 10 milyon kişinin yaşadığı Tianjin kentinin yanında bulunan liman bölgesindeki patlamanın çevredeki bazı binaların çökmesine ya da ağır hasar görmesine yol açtığı belirtildi.

Çin Deprem Ağları Merkezi, kentte kısa süreli panik yaşanmasına sebep olan patlamanın 2.9 büyüklüğünde depremin yaratacağı bir yer sarsıntısına neden olduğunu kaydetti.

KAYNAK: DHA30810373


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.