Celal Kara için yakalama kararı!

Celal Kara ile ilgili aramalar,
celal kara kimdir,
celal kara vikipedi,
celal kara twitter,
celal kara kimdir nerelidir,
zekeriya öz,
celal kara facebook,
mehmet yüzgeç,
celal kara savcı,

Celal Kara için yakalama kararı!

17 Aralık Soruşturması savcılarından Celal Kara için yakalama kararı çıkarıldı.

Yargıtay 5 Ceza Dairesi Celal Kara hakkında yakalama çıkardı. Yargıtay 5. Ceza Dairesi, 17 Aralık soruşturmasını yürüten ve meslekten ihraç edilen Cumhuriyet savcısı Celal Kara hakkında “yakalama emri düzenlenmesini” kararlaştırdı.

ADRES DEĞİŞTİRDİKLERİ ORTAYA ÇIKMIŞTI

17/25 Aralık darbe girişiminde rol alan Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) firari isimleri Zekeriya Öz ile Celal Kara’nın adres değiştirdiği ortaya çıkmıştı.  “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek” ve “Örgüt kurmak” suçlarından haklarında çıkarılan yakalama kararından 12 saat önce önce Ermenistan’a oradan da Almanya’ya kaçan eski savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın şimdi de Hollanda’ya geçtikleri tespit edilmişti.

ÖRGÜT MERKEZİNE YERLEŞTİLER

Yaklaşık 6 aydır Almanya’da kaldığı söylenen Öz ile Kara’nın son dönemde iyiye giden Türkiye-Almanya ilişkilerinden dolayı Hollanda’ya geçtikleri belirtiliyor. Öz ve Kara’nın Almanya’dan sığınma talebinde bulunduğu ancak Almanya’nın henüz bu konuya ilişkin bir yanıtta bulunmadığı öğrenildi.

BELÇİKA’YA GEÇEBİLİRLER

Firari Öz ve Kara’nın Hollanda’dan da Belçika’ya geçebileceği ifade ediliyor. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde harekete geçti. Bu kapsamda, yurtdışı çıkış yasağı verilenlere pasaportlarını teslim etmeleri için tebligat gönderdi ve teslim edilmeyince de “kayıp ve çalıntı” işlemi yaptı. Daha sonra ise Pol-Net üzerinden kayıp, iptal ve çalıntı kaydı girildi. Üzerine kayıp ve çalıntı ibaresi konulan pasaportlar İnterpol’e bildirildi. Bu işlemle firari isimlerin ülke değiştirmesi engellendi. Firariler bu pasaportlar ile seyahat etmeleri durumunda “çalıntı pasaport” işlemi görecekler.

 

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.