Cebeci köyünde büyük yangın

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cebeci köyünde büyük yangın1

İstanbul Sultangazi ilçesinin Cebeci köyünde ormanlık alanda yangın çıktı. İtfaiye ekipleri yarım saat önce olay yerine gönderildi. Yangının neden çıktığı henüz bilinmiyor. Dumanlar İstanbul Avrupa yakasının diğer ucundan bile görülebiliyor.

SULTANGAZİ’de meyve sebze kasaların depolandığı geniş bir alanda henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Olay yerine sevk edilen çok sayıda itfaiye ekibi alevlerin ormanlık alana sıçramasını önledi. Alev alev yanan tahta ve plastik kasaların söndürülme çalışmaları ise sürüyor.

Sebze ve meyve halinden getirilen kasaların toplandığı Cebeci Köyü’ndeki boş bir alanda saat 13.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Yaklaşık 1 dönümlük alanda alevleri gören köylüler, durumu itfaiyeye bildirdi. Sultangazi itfaiye grubuna bağlı ekipler, alev alev yanan kasaları söndürmekte yetersiz kalınca yardım istedi. Yangın yerine Şişli, Esenler, Gaziosmanpaşa itfaiye grubuna bağlı ekipler sevk edildi. Alevlerin ormanlık alana sıçraması yapılan müdahalelerle engellendi, yangın helikopteri de alevlere havadan müdahale etti. yükselen dumanlar TEM otoyolu üzerinde de göründü.

Yangını söndürme çalışmaları ise sürerken, polis de yangınla ilgili soruşturmayı başlattı.

İşte yangının meydana geldiği bölge

Sultangazi Belediyesi yetkilileri yangına, pazarcıların yanan kasalarının neden olduğunu bildirdi. Aynı kaynak “Orman yangını değil… Pazarcıların kasaları yanmış… Orman bölgeisnde ise birkaç ağaç yanmış” dedi.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.