CDC, ABD’de 1.500’den fazla ilgili varyant vakası bildirildi

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından Perşembe günü güncellenen verilere göre, Birleşik Devletler’de ilk olarak Birleşik Krallık, Güney Afrika ve Brezilya’da tespit edilen en az 1.549 koronavirüs suşu vakası bildirildi.

Bu vakaların büyük çoğunluğu, Birleşik Krallık’ta başlangıçta tespit edilen daha bulaşıcı varyanttır. Bu varyant 41 eyalette ve Washington, DC’de bulundu. Dörtte birinden fazlası Florida’da.

Ek olarak, başlangıçta Güney Afrika’da, dokuz eyalette ve Washington, DC’de görülen toplam 21 suş vakası vardır. Dört eyalette ilk olarak Brezilya ile bağlantılı olan suşun toplam beş vakası keşfedildi.

CDC, bunun ABD’de dolaşan bu tür vakaların toplam sayısını temsil etmediğini, sadece pozitif örnekler analiz edilerek bulunanları temsil ettiğini söylüyor.

Araştırma bulguları, hamile kadınlar Covid-19 enfeksiyonu için% 70 daha yüksek risk altında

Araştırmacılar, hamile kadınların Covid-19 enfeksiyonu açısından daha yüksek risk altında göründüğünü bildirdi.

Salı günü yayınlanan çalışma, Washington eyaletindeki hamile kadınlar arasındaki Covid-19 enfeksiyon oranının eyaletteki benzer yaşlı yetişkinlere göre% 70 daha yüksek olduğunu gösteriyor. Ayrıca, beyaz olmayan hamile kadınlar arasındaki enfeksiyon oranlarının beklenenden iki ila dört kat daha yüksek olduğunu buldu. 

Araştırmacılar American Journal of Obstetrics & Journal of Obstetrics & # 39; de yayınlanan raporlarında “Hamile kadınlar, salgının ilk aylarında COVID-19’dan korunmadılar ve neredeyse tüm ırksal / etnik azınlık gruplarında meydana gelen en büyük enfeksiyon yükü” Jinekoloji.

Çalışma için araştırma ekibi, Mart’tan Haziran 2020’ye kadar eyaletin yıllık doğumlarının% 61’ini oluşturan 35 hastane ve klinikte 240 hamile Covid-19 hastasından veri topladı. 

Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde kadın doğum yapan Dr. Kristina Adams Waldorf, “Verilerimiz, hamile insanların salgından umduğumuz gibi kaçınmadıklarını ve siyah toplumların en büyük yükü taşıdığını gösteriyor” dedi. raporun kıdemli yazarı.

Araştırmaya göre, Washington eyaletindeki hamile kadınlarda Covid-19 enfeksiyon oranı her 1000 doğumda 13,9 iken, eyaletteki 20-39 yaş arasındaki toplam oran 1000 kişiden 7,3’tü.

Bir haber bülteninde baş yazar Dr. Erica Lokken, “Hamile hastalarda daha yüksek enfeksiyon oranları, COVID-19 salgını sırasında gerekli görülen pek çok meslekte ve sektörde kadınların aşırı temsil edilmesinden kaynaklanıyor olabilir – sağlık, eğitim, hizmet sektörleri,” dedi.   

Araştırmacılar, hamile kişilere Covid-19 aşılaması için genel olarak öncelik verilmesi gerektiğini öne sürüyor. 

“Hamile kadınlar, ABD Eyaletlerinin yaklaşık yarısında tahsis önceliklendirmesinden çıkarılıyor. Çoğu eyalet, COVID-19 aşı dağıtım planlarını [Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri] tarafından listelenen yüksek riskli tıbbi durumlarla ilişkilendirmiyor bile. hamileliği de içerir, “dedi Waldorf. 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*