çarşaflı soygun

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Kocaeli’nin Gölcük ilçesindeki bir banka şubesinde bulunanlar silahlı bir kişi tarafından rehin alındı.
14 Kasım 2015 00:30
Gölcük’te çarşaflı soyguncu banka çalışanlarını rehin aldıPAYLAŞTWITTER

PaylaşTweetlePaylaşPaylaşGönder
Merkez Mahallesi Amiral Sağlam Caddesi’ndeki bir banka şubesine gelen henüz kimliği belirlenemeyen silahlı kişi, içeridekileri rehin aldı. Bunun üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Ekipler, caddede güvenlik önlemi alarak trafiğe kapattı.

Polis müdahalede bulundu

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde bir banka şubesindekileri rehin alan kişiye, polis müdahalede bulundu. Banka şubesinin önüne bir aracın getirilmesinin ardından özel harekat polisleri, operasyon gerçekleştirdi. Polisin şubeye girmesinin ardından birkaç el silah sesi duyuldu.

4 rehine kurtarıldı

Kocaeli İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, banka şubesine yapılan operasyona ilişkin, 4 rehinenin sağ salim kurtarıldığını belirterek, “Zanlı yaralı. Üstünde bomba düzeneği var” dedi.

Yarımel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, zanlıya müdahale edildiğini ifade etti.

“4 rehine sağ salim kurtarıldı” diyen Yarımel, “Zanlıya yönelik operasyon düzenlendi. Zanlı yaralı. Üstünde bomba düzeneği var. Gerekli önlemler alındı. Şahsın üzerindeki düzenek bomba imha uzmanları tarafından etkisiz hale getirildi” şeklinde konuştu.

Yarımel, operasyonda bir özel harekat polisinin de hafif yaralandığını ve hastaneye sevk edildiğini kaydetti.

“Şahıs Suriye asıllı”

Kocaeli İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, “Şahıs Suriye asıllı. Bu işi adi, örgütsel bir durum yok, bir bağlantısı yok” dedi. Zanlının bankadaki görevlileri rehin aldığını vurgulayan Yarımel, şunları kaydetti:

“Silahlı şahıs. Şahıs Suriye asıllı. Kendisiyle müzakerelerde bulunduk. Arapça ve Türkçe’yi çok hafif kullanıyor. Bu işi adi, örgütsel bir durum yok, bir bağlantısı yok. Bu işle ilgili olarak da kendisinin, çocuklarının ve eşinin paraya ihtiyacı olduğunu, böbrek ve birçok rahatsızlıkları olduğunu, o yüzden bu soygunu yaptığını söyledi.”

Emniyet Müdürü Yarımel, rehinelerin başta 12 kişi olduğunu dile getirerek, “Rehinelerden 8 kişi camdan atlayarak kaçmıştı. 4 tane rehine kalmıştı. Onları da biz operasyon sırasında sağ salim kurtardık. Şahıs şu anda ağır yaralı” diye konuştu.

Zanlı hastaneye kaldırıldı

Öte yandan ağır yaralı olan zanlıyı almak için ambulans geldiği sırada, caddenin girişini kapatan vatandaşlar, “Burası Gölcük, buradan çıkış yok” şeklinde slogan attı.

Bomba imha uzmanı ekiplerce üzerindeki bomba düzeneği etkisiz hale getirildikten sonra zanlı, yoğun güvenlik önlemleri altında Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesine kaldırıldı.2303319549574


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.