Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Çarpık Diş Tedavisi

Çarpık Diş Tedavisi

Diş yapısı ile çene yapısının uyumsuz olduğu durumlarda ağız içerisinde çapraşık diş görülebilir. Dişler çeneye sığmadığı için üst üste çıkar ve bu görüntü kişileri rahatsız edebilir. Bazen de görüntü olarak rahatsızlık vermese de sağlık açısından düzeltme gerekir.

Çarpık dişler ağızda kapanma problemleri, nefes alma problemleri ve çürüme problemleri yaratabilir. Hem görsel olarak hem de sağlık açısından dişlerin düzeltilmesi gereklidir. Kişiye özel uygulanan çarpık diş tedavisi değişiklik gösterebilir.

Diş hekimlerinin tercihi genellikle ortodontik tedavi olur ancak tedavinin uzun süreli olması ve tel görünümünden memnun olmayan hastalar için farklı tedavi yöntemleri de bulunur. Diş teli çarpık diş tedavisinde en doğal yöntemdir. Dişlerin ölçüsüne göre takılan tel zamanla dişlerin düz bir hale gelmesini sağlar.

Farklı tedavi yöntemi olarak porselen diş uygulamaları tercih edilir. Porselen diş uygulamalarının da farklı çeşitleri bulunur. Genellikle dişlerin yapısında değişiklikler yapılarak dişlere yeni bir tasarım yapılır. Buna da gülüş tasarımı adı verilir.

Ancak çarpık diş tedavisinin hangi uygulamasının sizin için uygun olduğunu öğrenebilmek, dişlerinizin ve çene yapınızın hangi tedaviye hızlı yanıt verebileceği görebilmek için diş hekimine muayene olmanız gereklidir.

Siz de ücretsiz muayene fırsatlarından yararlanmak için 4 Mevsim Diş Polikliniği’nden randevu alabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.