Çaresiz bekleyiş!

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Çaresiz bekleyiş!1

Seyhan Baraj Gölü’nde, arama çalışmalarını sürdüren AFAD ve Dalgıç Polisler’e, Mersin Emniyet Müdürlüğü ile sivil arama kurtarma ekipleri de katıldı.
Merkes Çukurova İlçesi’nin 100’üncü Yıl Mahallesi’nde oturan Osman Kartopu, cumartesi gecesi arkadaşları ile kiraladıkları tekneye binip, Seyhan Baraj Gölü’ne açıldı. Gölün ortasındake Sevgi Adası’na yaklaştıkları sırada, teknenin uç kısmına geçen Kartopu, dengesini kaybedip suya düştü. Bağırarak arkadaşlarından yardım isteyen genç, gecenin karanlığında yapılan aramalara rağmen bulunamadı. Suya batarak gözden kaybolan Açık Lise öğrencisi Kartopu’nu arama çalışmarı pazar günü boyunca devam etti.

GÖRÜŞ AÇISI SIFIRA YAKIN

Osman Kartopu’nun düştüğü bölgede suyun kirli olması nedeniyle görüş alanı sıfıra yakın olduğu için arama çalışmalarını istenildiği gibi yapamayan ekipler, sabah havanın aydınlanması ile yeniden başladı. Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Dalgıç Polisler, AFAD ile Mersin’den gelen dalgıçlara, ailenin isteği üzerine gönüllü arama kurtarma ekipleri de katıldı.
Aramaları, Kartopu’nun babası 51 yaşındaki Mithat Kartopu ve yakınları kıyıdan izledi. Gözlerini kırpmadan gelecek işareti bekleyen aile, “Bu zamana kadar bulunması gerekirdi. Geçen her dakika sinirlemizin gerilmesine neden oluyor. Canlı bulunmasından ümidimizi kestik, bari cesedine ulaşılsa” diye konuştu.

KAYNAK: DHA


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.