Anasayfa » Çanakkale’de bebek hırsızlığı

Çanakkale’de bebek hırsızlığı

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Çanakkale’de bebek hırsızlığı1

Çanakkale Devlet Hastanesi Yeni Doğan Servisi’nde bulunan bir günlük ikiz bebeklerden erkek olanı, işitme testine götüreceğini söyleyen beyaz önlüklü 1.70 boyunda 25 yaşlarındaki esmer bir kadın tarafından çalındı. Bebek hırsızlığının anlaşılması üzerine kentte alarma geçildi. Kentin giriş ve çıkışlarında önlem alınırken, araçlar kontrol edilmeye başlandı.

Olay, bugün saat 10.30 sıralarında, Çanakkale Devlet Hastanesi Bahattin ve Huriye Demircioğlu ek binasında meydana geldi. Anne Fatma Bozkurt, dün saat 09.00’da biri kız diğeri erkek ikiz bebek dünyaya getirdi. Yeni Doğan Servisi’nde yatan bebeklerden erkek olanı iddiaya göre, servise gelen beyaz önlüklü, 1.70 boyunda, 25 yaşlarındaki esmer bir kadın tarafından Kulak Burun Boğaz Servisi’ne işitme testi için götürüleceği söylenerek alındı.

‘EK BİNADA KAMERA YOK’ İDDİASI

Yanında bir başka kadınla hastaneden çıktığı öğrenilen kadın, bebekle birlikte ortadan kayboldu. Yetkililerin ihbarı üzerine polis hastaneye geldi. Hastanenin ve çevresinin güvenlik kameraları incelenmeye başlanırken, hastanenin ek binasında güvenlik kamerası olmadığı öne sürüldü.

KENTİN GİRİŞ ÇIKIŞLARI TUTULDU

Kenti alarma geçiren bebek hırsızlığı üzerine kentin giriş ve çıkışlarında uygulama noktaları oluşturuldu. Şehirlerarası yolcu otobüsleri başta olmak üzere araçlar aranmaya başlandı.

İKİ ŞÜPHELİ TAKSİYE BİNMİŞ

Polis ekiplerince durdurulan bir taksinin şoförünün hastane önünden iki kadını aldığını söylediği öğrenildi. Şoför, “Birinin yüzü kapalı iki kadın hastaneden çıkıp taksime bindi. İnönü Caddesi önündeki devlet hastanesine doğru gideceklerini söylediler. 9 lira tuttu. Orada indirdim, döndüm” demesi üzerine bu bölgede de aramalar yoğunlaştırıldı. Henüz çalınan bebek ile yanındaki kişilere ulaşılamadı. Anne Fatma Bozkurt ve baba Orhan Bozkurt’un endişeli bekleyişi sürüyor.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.