Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Çanakkale Ayvacık’a Kaçaklar İçin Modern Tesis

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi’nde, kaçak yollardan Türkiye’ye giriş yaparken ya da farklı bir ülkeye geçmeye çalışırken yakalanan kaçaklar için 400 kişilik modern ‘Geri Gönderme Merkezi’ inşa ediliyor.

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi’nde, kaçak yollardan Türkiye’ye giriş yaparken ya da farklı bir ülkeye geçmeye çalışırken yakalanan kaçaklar için 400 kişilik modern ‘Geri Gönderme Merkezi’ inşa ediliyor. Çeşitli ülkelerden Avrupa’ya iltica etmek isteyenlerin Ege’de yoğun olarak kullandığı geçiş noktalarından olan, Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi’nde yapılması planlanan Yabancıları Geri Gönderme Merkezi inşaatına başlandı. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Ayvacık’ta halihazırda hizmet veren 80 kişi kapasiteli Yabancıları Geri Gönderme Merkezine ilave olarak 400 kişilik modern bir tesis daha inşa ediyor. 6 milyon 700 bin TL bedelle ihale edilen merkezin gelecek yıl Eylül ayına kadar tamamlanacağı kaydedildi. 8 bin 315 metrekare kapalı alan üzerine 2 blok ve zemin artı 2 kat şeklinde inşa edilecek olan modern tesiste, kaçakların geri gönderilme sürecinde daha insani şartlarda barınabileceği belirtildi. – Çanakkale

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.