Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Büyük Günah: Büyü

Büyü, doğa üstü olduğu ileri sürülen bazı yöntemlere başvurarak faydalar elde etme ya da binlerine zarar verme çabasıdır.
Büyü, kutsal değerlerle ilişkili olmadığı gibi bu değerleri ve kutsal metinleri istismar eder. Allah, peygamber, din tanımaz.
Dinimiz büyüyü büyük günahlar arasında sayar. Zira büyü yapan ya da yaptıran kişi, Allah’ın irade ve kudretinin üstünde işler başaracağını iddia etmektedir. Büyü ile uğraşmak, büyü yapmak ve yaptırmak dinimizce açık ve kesin bir şekilde yasaklanmıştır. Helâk edici bir günah olarak kabul edilmiştir. Hatta Islâm âlimleri büyünün dinden çıkma ile denk bir günah olarak görülebileceğini belirtmişlerdir.
Kendisine büyü yapıldığını düşünen kimselerin, bunun etkisinden kurtulmak için büyü ile uğraşan kimselerden yardım istemeleri de sakıncalıdır. Bu durumda olan bir kişinin yapması gereken şey Allah’a sığınmak, ibadet ve dua etmek, yoksullara sadaka vermektir. Allah izin vermedikçe büyünün kimseye bir zararı dokunamaz. Dolayısıyla
yardım dilenecek yegâne varlık Rabbimizdir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x

Check Also

Vinç Hizmetleri

Yoğun çalışma saatleri yorucu iş temposunda vakitten tasarruf etmek istemez misin?TT Vinç olarak kiralık platform ...