Netanyahu’dan ‘İstiklal saldırı’ açıklaması!

Netanyahu’dan ‘İstiklal saldırı’ açıklaması!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, kabine toplantısında İstiklal Caddesi’nde düzenlenen intihar saldırısına dair açıklamada bulundu.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, kabine toplantısında İstiklal Caddesi’nde düzenlenen intihar saldırısına dair açıklamada bulundu. Netanyahu, “İstanbul’da, Kudüs’te, Fil Dişi Sahili’nde… Hiçbir yerde terörizmin mazereti olamaz” dedi. İsrail Dışişleri Bakanlığı’nda yer alan bilgiye göre; Netanyahu, şunları söyledi: “Türkiye’de öldürülen kişilerin ailelerine başsağlığı, yaralılara da şifa diliyorum. Cenazeleri ve yaralıları almak üzere bugün İsrail Savunma Kuvvetleri’nden bir delegasyonun eşlik ettiği bir uçağı İstanbul’a gönderdik. İstanbul ve Küdüs’teki profesyonel çalışmalarından ötürü Dışişleri Bakanlığı personelini tebrik ediyorum.”

KİM TERÖRİZMİ KINAMIYORSA ONU DESTEKLİYORDUR
Terörizmin dünyaya ölüm saçtığını vurgulayan Netanyahu, “İsrail küresel terörle mücadelede ön planda yer almaktadır. Bu mücadele askeri çabaların yanı sıra ahlaki bir çabadır. Terörle ahlaki mücadelede kilit nokta, terörizmin -masum insanları öldürmenin- hiçbir yerde bir mazereti olamaz. İstanbul’da, Fildişi Sahili’nde veya Kudüs’te olamaz. Kim terörizmi kınamıyorsa, onu destekliyordur” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.