Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Bruno Alves: G.sarayın Bizi Geçebilmesi İçin Çok Çalısmasi Lazım

Fenerbahçe’nin Portekizli oyuncusu Bruno Alves Antalya’daki devre arası kampında 2. yarı öncesi beklentilerini açıkladı.

2. yarının daha zor olacağını söyleyerek sözlerine başlayan Bruno Alves, “Türkiye ligi gerçekten çok yarışmacı ve rekabetçi. Her deplasman çok zor oluyor. Derbilerin hepsi deplasmanda olacak. Skorun bizim için dezavantajlı olduğu dönemlerde geri dönüş yapmamız takımın karakterini ortaya koyuyor. Tek hedefimiz şampiyon olmak. Bunun için tüm maçları buna göre değerlendirip ona göre sahaya çıkıyoruz” dedi.
“İstediğin seviyeye ulaştın mı” sorusunu Portekizli oyuncu, “Takımımızda çok kaliteli defans oyuncuları var. Ancak Egemen’le daha fazla maça çıktık ve birlikte oynadık. Lider karakterli bir oyuncu. Saha dışında da beni etkilyor. Defans anlamında iyiyiz diyebilirim; ama kendimizi daha da ilerletmemiz gerekir. Takım olarak da iyice çalışıp sonuca ulaşacağız” yanıtını verdi.
“OYUNCULAR SÜREKLİ KENDİNİ GELİŞTİRMELİ”
Ronaldo, Mesut Özil gibi üst düzey oyuncuların takım antrenmanı dışında kendilerinin de antrenmanlar yaptığının hatırlatılması üzerine şöyle devam etti, “”Oyuncuların takım haricinde bireysel olarak çalışmalı. Zaten üst düzey oyuncular bunu uyguluyor. Çünkü hiçbir oyuncu aynı değildir. Oyuncular farklı karaktere, bünyeye sahiptir. Farklı çalışma metotları var. Bazı isimler yetenekli ancak yeteri güce sahip değiller. Bunun için de her zaman çalışmalı ve tüm sezon boyunca formda olmak zorundalar. Ben de babamla olduğum zaman çalışıyordum. Şimdi yanımda değil; ancak ihtiyacım olduğunu hissettiğimde antrenmanlar yapıyorum. Tabiki de bir oyuncu sürekli kendini talıştırmalı ve buna devam etmeli.”
“MEIRELES SAYGIYI HAK EDİYOR”
Takım arkadaşı ve vatandaşı Raul Meireles’i öven Alves, “Aslında Avrupa ve dünyanın en iyi orta saha oyuncularından biri. Onun gibi birisini buralara kadar getirmek kolay bir iş değil. Her zaman en iyisini vermeye çalıştığını ben biliyorum. Bazen futbolda kötü anlar olabiliyor. Her zaman istediğinizin hepsini veremeyebilirsiniz. Onun ne yapmak istediğini anlamak önemli. Onun için ona biraz daha saygı duyulmalıdır” ifadelerini kullandı.
Türkiye’deki hücum oyuncularının karşılarında en çok zorlandığı defans oyuncusu olarak kendisini göstermeleriyle ilgili olarak Alves, “Her zaman sahada en iyisini vermeye çalışıyorum. Sert oynamayı severim ve sahaya çıktığımda en iyisini yapmaya çalışıyorum. Takımımın renklerini korumaya çalışıyorum ve bu sertlik de fair-play çerçevesinde yapıyorum.
“ŞAMPİYON OLMAK İÇİN TÜRKİYE’DEYİM”
Fenerbahçe ile şampiyon olmak istediğini kaydeden Alves başarının reçetesini de açıkladı, “Her şey bize kalmış. Şampiyon olacak bu takımın bir parçası olmak istiyorum. Bazen çok zorlu maçlar oynayabilirsiniz. Bunun için güçlü olmak zorundasınız. Bu bizim görevimiz ve biz de profesyoneliz. Tüm oyuncular bunu yapmalı. Şampiyon olmak istiyoruz. En iyimizi takım için vermeliyiz. Bu sezonun en iyi takımı olmalıyız ve buna odaklanmalıyız. Takımdaki herkes böyle düşünüyor. Bunun sonucunda da şampiyon olacağımıza inanıyorum. Oynadığım tüm takımlarda şampiyonluk yaşadım ve Türkiye’de de bunun için buradayım.”
“GALATASARAY’IN ÇOK ÇALIŞMASI LAZIM”
Galatasaraylı oyuncuların aralarındaki puan farkının kapanabileceği yönündeki açıklamalarını ise deneyimli oyuncu, “Galatasaray bizden geride. Bize yetişebilmeleri için daha fazla çalışmalılar ve bunun farkındalar. Puan farkının azalabileceği yönündeki açıklamaları da normal” diye yorumladı.
Beşiktaş-Kasımpaşa maçında Fernandes’e yapılan taraftar saldırısına Almeida’nın tepkisini “Takım içerisindeki herkes birbirini korumak zorunda” diye değerlendiren Alves, Fenerbahçe eski teknik direktörü Zico konusunda ise, “Zico’nun bende çok önemli bir yeri var. Ailemde 3 jenerasyon boyunca futbol oynuyor. Babam ve amcalarım futbolcuydu. Amcalarımdan bir tanesi Zico’yla futbol oynadı ama 22 yaşında futbolu bırakmak zorundaydı. Zico benim idollerimden birisi ve tabiki onunla çalışmak isterdim. O hala futbolun idollerinden bir tanesi” diye konuştu.
“TÜRKİYE’NİN OLMAMASI BENİM İÇİN BÜYÜK SÜRPRİZ”
Altın Top ödülünü alan Cristiano Ronaldo’yu arayıp konuştuklarını kaydeden Bruno Alves, Türkiye’nin Dünya Kupası finallerine gidememesi konusunda ise, “Türk Milli Takımı’nı fazla izleyemedim; ancak Dünya Kupası finallerine gitmemesi benim için büyük sürpriz oldu. Türkiye’de futbol çok seviliyor ve takip ediliyor. Finallere gidilmemesinin nedenini sorumlular iyice kritize edilip çözüm yolları bulunmalı. Genç oyunculara baktığınızda hisleriyle oynuyorlar. Küçük yaşlarda onları takımın formasyonlarına göre yetiştirmek gerekli. Portekiz ve diğer önemli ülkelerde bu yaş 13 civarı. Türkiye’de de böyle yapılıp iyi oyuncular yetiştirilmeli. Ben de futbolu bıraktıktan sonra tecrübelerimi genç isimlere aktarmak isterim” açıklamalarını yaptı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x

Check Also

BAZI AÇIKLAMALAR :

Yukanda geçen mütâlâamız ve «yeni kapitaüst sistem» hakkında söylediklerimiz incelenirse serbest ekonominin insana en uygun ...