Bodrum’da yine göçmen faciası 4’ü çocuk, 9 kişi öldü

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Bodrum’da yine göçmen faciası 4’ü çocuk, 9 kişi öldü1,

3 yaşındaki Aylan Kurdi’nin Bodrum sahiline vuran cesedi ile hafızalara kazanan Suriyeli mültecilerin Ege’deki dramı bitmek bilmiyor. Haftasonu Antalya’da toplanan G-20 zirvesinde ve geçen hafta Viyana’da 17 ülkenin temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen Suriye konulu toplantıda, mültecilerin ölüm yolculuğunu bitirmeye yönelik çözüm önerileri tartışılırken, bugün Ege’den bir dram haberi daha geldi. Bodrum’dan Yunanistan’ın İstanköy (Kos) adasına geçmek isteyenleri taşıyan bot battı. Bottaki 20 kişiden 4’ü çocuk 9 kişi yaşamını yitirirken, 4 kişinin ise kayıp olduğu öğrenildi.

Muğla’nın Bodrum ilçesinden Yunanistan’ın İstanköy (Kos) adasına giden göçmenleri taşıyan botun İstanköy açıklarında alabora olması sonucu aralarında 4 çocuğun da bulunduğu 9 kişi hayatını kaybetti.

Yunan Sahil Güvenlik ekipleri 7 kişiyi kurtarırken kayıp olan 4 kişinin de arandığı bildirildi. Avrupa’ya ulaşma emelleriyle sadece 2015 yılında 600 binden fazla göçmenYunanistan üzerinden Avrupa’ya geçiş yaparken 500’den fazla kişi de hayatını kaybetti.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.