Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

HANGİ BİLGİLERE ERİŞEBİLİRSİNİZ

quantum-google-bilgisayarHANGİ BİLGİLERE ERİŞEBİLİRSİNİZ?

TÜBES’in bağlandığı, sayısı ve kapsamı hergün artın 310 dan (a/la vorı tabanından

ASTRONOMİ DÖKÜMANTAS METEOROLOJİ
BESLENME YON MİMARLIK
BİLGİSAYAR FELSEFE MÜZİK
BİYOLOJİ FİZİK ORMANCILIK
ÇEVRE GIDA TEKNOLO PETROL
DİL JİSİ PSİKOLOJİ
DİN HAYVANCILIK SİYASET
DİŞ HEKİMLİĞİ HUKUK SOSYOLOJİ
ECZACILIK İNŞAAT SU ÜRÜNLERİ
EDEBİYAT İSTATİSTİK TARİH
EĞİTİM İŞLETME TARIM
EKONOMİ KİMYA TEKSTİL
ELEKTRİK-ELEK MAKİNA TIP
TRONİK MADEN VETERİNERLİK
ENDÜSTRİ MATEMATİK YER BİLİMLERİ
ENFORMASYON- METALÜRJİ YÖNETİM

 

gibi konularda

 • Yayınlanmış, kitap-makale-rapor-konferans bildirileri te/lnm. *(II.h| yazar adları, yayımlandığı kaynak gibi bibliyografik bilgilerle; o/, konu b.ı>lı ğı gibi içeriğini belirleyici bilgiler.
 • “Kim Kimdir?” gibi kişi bilgileri.
 • Dünyadaki birçok ülkenin kamu ve özel kuruluşlarının adresleri, ufl raşı alanları, ürünleri, hacimleri,
 • Belirli bir ürünü üreten firmalar hakkında bilgiler.
 • Dünyada yayınlanan dergiler, kitaplar hakkında katalog bılglk’iı,
 • Ürün ve ülke düzeyinde düzenlenmiş istatistiksel verile«.
 • Hazır bilgisayar programlarının kullanım alanları, uygulanabilendi l”l gısayar tipleri, fiyatları.
 • Nüfus, işgücü istatistikleri.
 • Gazete haber özetleri gibi çok çeşitli bilgilere erişebilirsiniz İSTEDİĞİNİZ BELGELERİ NASIL SAĞLAYACAKSINIZ ?

TÜBİTAK/TÜRDOK, Bilgi Erişim Hizmetine ek olarak Belge Sağlam. Hizmeti de vermektedir. Yurtiçi ve yurtdışı kurulujlann^kütüphaneleriyl« kurulan bağlantılarla, bu kuruluşların koleksiyonlarındaki belgelerin kopy.ı ları sağlanmaktadır.

TÜBES hizmetiyle veya başka yollarla derlemiş olduğunuz kaynak İme nizdeki yayınların tam metin kopyalarını TÜRDOK/Belge Sağla”“ Bolunu aracılığı ile elde edebilirsiniz. Belge Sağlama Hizmeti yerine getirilirken ıs tenilen belge kopyalarının öncelikle yurtiçi kuruluşlardan sağlanmasına çalı şılmaktadır. Türkiye’de bulunamayan tam metin kopyaları istenildiği tak dinde, yurtdışındaki kuruluşlardan en hızlı şekilde (FAX) getirilerek islen sahibine iletilmektedir.

 

uluslararası bilgi merkezlerindeki bilgilere erişen, ücret karşılığında her kesimden kullanıcıya açık bir sistemdir. Ücretler istenen bilgiye erişimde kullanılan bilgisayar ve haberleşme zamanına göre, hizmet sonucunda belirlenebilmektedir.

Konunun niteliğine göre erişilebilen bilgiler; istenen konudaki yayınların listesi, istatistiki bilgiler, sözlük, ansiklopedi, gazete haberleri gibi kaynakların tam metni, veya şirketler hakkında katalog bilgileri olabilir.

Kullanılan bilgisayar ve haberleşme zamanı (dolayısıyla maliyet) sorunun veya konunun niteliğine ve sonuçların çevrimiçi (on-line) veya çevrimdışı (off-line) alınmasına bağlı olarak değişmektedir.

Sorunun veya konunun “Bilgi Erişim İstem Formu”nda açıklandığı şekilde belirtilmesi, kullanılan bilgisayar ve haberleşme zamanını azaltmaktadır. Bu nedenle formun dikkatle doldurulması önemlidir.

Bilgi erişimi sonucunda ilgi duyacağına belgelerin kopyalarını TÜBİTAK/TÜRDOK aracılığı ile ücreti karşılı­ğında sağlayabilirsiniz.

Belge sağlama işlemleri için kullanacağına formlar, bilgi erişim hizmeti sonuçları ile birlikte adresinize yollanacaktır.

KOŞULLAR

 1. Başvuruların işleme konulabilmesi için Bilgi Erişim İstem Formunun usulüne uygun olarak doldurulması ve istenen bilgilerin Bilgi Erişim Sistemiyle erişilebilir nitelikte olması gerekir.
 2. Üniversite kesiminden kullanıcılar, TÜBES’den ücretsiz yararlanırlar. Ancak Madde I4’ün doldurulması gereklidir.
 3. Üniversite dışındaki kullanıcıların, başvuruları ile birlikte 15.000.—TL ön ödeme yapmaları gerekmekte­dir. Ücret posta çeki ite 170941 no ‘tu hesaba yollanmalı, posta çeki alındısı veya kopyası bu form ile beraber TÜRDOK’a iletilmelidir, hizmetin gerçek tutan belirlendiğinde fark aynca alınır.
 4. Bilgi Erişim hizmeti sonucu erişilen bilgilerin içeriği ve bu bilgilerin kullanımından doğabilecek sonuçlar­dan TÜBİTAK hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 5. Bu formun doldurulması ile bu koşullar kabul edilmiş sayılır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.