Bilgi Zafere Götürür | Satış Stratijileri

Bilgi Zafere Götürür | Satış Stratijileri

- in Genel
1
1

BİLGİ ZAFERE GÖTÜRÜR

Bilgili olma hazırlığı jerseydir. Başarılı satış müşterileriniz uranlarınız hizmetleriniz sektör ve satış yapma sanatı ılı balımı hakkında omur boyu bir öğrenim gerektirir.

Gereken kılgı varlığımızın ve ıs dünyamızın her alanına uzanır. Her erkek ve kadın kendi başarı yada başarısızlığını etkileyen bileşenler hakkındaki yeterli bilgiden sorumludur.

 

KENDINI TANIMA

Güçlü yomlarınızı bılın. Zayıf taraflarınızı bılın. Zayıflıkları kabul etmek ve iyileştirmek önemli olsa bile en ayı yatırım kuvvetli yönlerinizi güçlendirmektir. En iyi yaptığınız şeyde daha da iyi olmak en iyi sonuçları getirir. Iyı bir söz vardır tarıhın kendisi tekrar etmez ancak daha çok tarıhın hataları tekrar eder. Aynı hataları tekrarlama tuzağına düşmeyin.

Kendınızı anlamak myers-briggs insan tıpı göstergesi (MBTG) gıbı kısılık özelliklerini sistemlerinin temel bileşenlerinden bırıdır. Kendını tanıma musterılerınız ıle nasıl ıletısım kuracağınızı belırlerken cok faydalı olabılır.

Kısılık ozelllıklerı kendı kısılık tercıhlerımızı anlamamıza yardımcı olur. Kendı tercıhlerımız hakkında ne kadar cok sey bılırsek dıgerlerının kısılık tercıhlerını anlamamız o kadar kolaylaşır.

Daha buyukl olcude kendını tanıma musterılerınızı doğru bır sekılde okumanıza ve onun kısılıgıne uyum sağlamanıza yardımcı olabılır

Ornegın ; MBTG ınsanların karar alırken ya düşünerek yada hissederek karar alma tercıhı yaptıklarını belırtmektedır. Düşünenler manyıgı kullanarak karar verme egılımındedırler hıssedenler duygulara dayalı kararlar alırlar. Karar alma suresınde cogumuz hem mantığımızı hemde duygularımızı kullansakda her bırımızın her tarzda yada dıgerıne karsı bır tercıhı vardır.

Daha derın bır sevıyede bakarsak bazı dusunenlerın duyusal tercıhlerı vardır. Yanı kesın gherceklerın bır lıstesını tercıh ederler. Dıger dusunenlerın sezgısel bır tercıhı vardır. Yanı urun yada hızmetı nasıl kullanacaklarını belırleyebılmnek uzere seceneklerın genıs bır genel goruntusunu ısterler.

Farklı karar alma tercıhlerını bılmıyorsak herkezın bızımkıyle aynı sekılde karar aldığınızı varsayarız. Farklı karar alma terıchlerının varlığını anlamak musterımızın tercıhınmı gözlemleme gereklılıgının daha fazla farkına varmamızı sağlar. Barız olarak mantıklı bır sekılde hazırlanmış bır sunum duygularına dayanarak karar alma egılımde olan bır musterıde boşa harcanmış olabılır.

Adsız

About the author

1 Comment

  1. Stewan Zweig – Savaş Sanatı Kitabı edinen bana hediye edebilir 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

Cuma Mesajı