Anasayfa » Bici Bici Yapıp Satan Melahat Ananın Günlük Kazancı Bin 800 Lira

Bici Bici Yapıp Satan Melahat Ananın Günlük Kazancı Bin 800 Lira

Adana’da ‘bici bici’ satarak geçimini sağlayan bir kadın, günde 3 liradan 600 bici bici satarak bin 800 lira kazandığını söyledi.

ADANA’DA BÖYLE SICAK GÖRÜLMEDİ

Adana’da 57 yılın en sıcak günleri yaşanırken, vatandaşlar yöresel tatlı “bici bici” ile serinlemek isteyince buz gibi tatlı bici bici de birçok ailenin geçim kaynağı oluyor.

MİLLET YANDIKÇA O KAZANIYOR

9 yıldır seyyar tezgahta bici bici yaparak 4 çocuğunun geçimini sağlayan Melahat Aydında bu ailelerden biri. Yılın 6 ayında bici bici satarak aile bütçesine katkıda bulunanAydın’ın, özellikle çok sıcak geçen haziran, temmuz ve ağustos aylarında günlük kazancırekor seviyeye ulaşıyor.

ADANALILARIN VAZ GEÇEMEDİĞİ TAT

Nişasta, buz, meyve ve gül suyundan yapılan bir soğuk tatlı olan bici biciyi Adanalıların serinlemek için yediğini anlatan Aydın, “Bici bici işinden başka bir iş yapmıyorum, 9 yıldır bu işi yapıyorum. Bu işe başladığımdan bu yana ailemin ekonomik durumu iyi” dedi.Aydın, özellikle havanın çok sıcak olduğu yaz aylarında satışlarının çok iyi olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti:

GÜNDE BİN 800 LİRA KAZANIYOR

“Günde 4 tepsi bici bici bitiriyorum. Her tepsi de 150 bici bici var. Bici bicinin tanesini 3 liradan satıyorum. Günlük bin 800 lira para kazanıyoruz. Allah’a şükür 4 çocuğum var onların geçimini sağlıyoruz. Ancak bu işi sadece 6 ay yapıyoruz. Hava sıcaklığı arttıkça satışlarımız da artıyor.” –

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.