Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Beyoğlu esnafı Taksim’de eylem yaptı

Beyoğlu Eğlence Yerleri Derneği (BEYDER) üyesi bir grup, ‘işgaliye’ sorunu sebebiyle Taksim’de eylem yaptı. Bazı eylemciler Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın istifa etmesini istedi.

Beyoğlu’nda bazı eğlence merkezlerinin sokaklardaki masa ve sandalyelerinin toplanmasıyla başlayan ‘işgaliye’ sorunu devam ediyor. Beyoğlu Eğlence Yerleri Derneği (BEYDER) ile Beyoğlu Belediyesi arasında bugün yapılan görüşmeden de sonuç alınamadı.<br /> <br /> BEYDER üyesi bir grup saat 18.30 sıralarında Taksim Meydanı’nda toplandı. Sorunun istedikleri şekilde sonuçlandırılmaması sebebiyle dernek üyeleri eylem yaptı. İstiklal Caddesi’nden Galatasaray Lisesi önüne kadar yürüyen grup, ‘İstanbul uyuma Beyoğlu’na sahip çık’, ‘Başbakan Beyoğlu’nu Misbah’tan kurtar’ ve ‘Misbah istifa’ yazılı dövizler taşıyıp slogan attı.<br /> <br /> Grup adına basın açıklaması yapan BEYDER Başkanı Tarkan Konar, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’la yaptıkları görüşmeden tatmin edici bir sonuç alamadıklarını söyledi. Yaptıkları eylemlerin hiçbir siyasi amacı bulunmadığını savunan Konar, dertlerinin işleri ve ekmekleri olduğunu söyledi. Konar, Beyoğlu Belediye’sinin olaydaki tutumunu da ‘Böyle demokrasi anlayışı olmaz’ diyerek eleştirdi.<br />

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.